Header-inner
در شرایط ویروس کرونا چه گونه به سفر برویم ؟

در شرایط ویروس کرونا چه گونه به سفر برویم ؟

335 22-مرداد-1399
رعایت نکات بهداشتی در سفر و در شرایط ویروس کرونا
در شرایط ویروس کرونا چه گونه به سفر برویم ؟

ویروس کرونا و با همه گیر شدن آن، مردم در سراسر دنیا از مسافرت با هواپیما و در جمع  بودن  به شدت احساس نگرانی میکنند ، با داشتن اطلاعات کافی از ویروس کرونا و دانستن راه‌های پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس می‌توانید ترس و نکرانی را از خود دور کنید و سفری لذت بخش و آرامی را تجربه کنید. 
 با وب سایت ارشیا گشت همراه باشید. خواهش ما در ابتدا از شما کاربران گرامی این است که در صورت امکان از سفرهای غیرضروری دوری کنید. اما اگر سفرضروری در پیش دارید با رعایت نکات زیر ازابتلا به ویروس کرونا و انتقال آن به دیگران خودداری کنید.

رعایت چه نکاتی بهداشتی در هنگام سفر الزامی است 

دکتر تیرنو، استاد میکروبیولوژی و آسیب‌شناسی دانشگاه نیویورک، در مورد استفاده از ماسک می‌گوید: در مکان‌های شلوغ  که امکان ابتلا به ویروس کرونا زیاد است، افراد باید از ماسک N95 استفاده کنند. زیرا این ماسک ۹۵ درصد از ذرات بسیار ریز را فیلتر می‌کند.
و همچنین شستن دست‌ها  به طور پیوسته می‌تواند خطر ابتلا به عفونت‌های تنفسی را ۱۶ درصد کاهش دهد. اگر صابون و آب در دسترس شمانبود ، شما می توانید از ضدعفونی‌کننده‌های که الکل 60 درصد دارند استفاده کنید .
و اطمینان حاصل کنید که ضدعفونی‌کننده روی دستان شما خشک شده است. در غیر این صورت دست شما مکانی برای رشد میکروب‌ها خواهد بود. 

 


 برخی از افراد از دستمال مرطوب برای پاک کردن دستگیره‌های دستشویی ، صندلی‌ها، میزهای سینی و حتی دریچه‌های هوا استفاده می‌کنند. که این کار به هیچ وجه توصیهنمی شود . وی پیشنهاد کرد که هنگام باز و بسته کردن درب دستشویی هواپیما از یک حوله کاغذی استفاده کنید.
و نکته ای که دکتر تیرنو تاکید می‌کند این است که  غذا را از ظرف اصلی خارج نکنید و روی میز قرار ندهید. فراموش نکنید که خدمه پرواز مدت زمان کمی برای تمیز كردن كابین قبل از ورود مسافران پرواز بعدی دارند. ورق‌های کاغذی را روی میزهای سینی قرار دهید تا لپ تاپ یا سایر وسایل با سطح آن تماس نداشته باشند. 
دکتر تیرنو می‌گوید:  هرچه سیستم ایمنی بدن سالم‌تر باشد، احتمال ابتلا به بیماری کمتر می‌شود . شب‌ها شش تا هشت ساعت بخوابید. استرس را با ورزش از خود دور کنید و تا می‌توانید میوه و سبزیجات بخورید.

رعایت فاصله اجتماعی 

همانطور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده ٬ رعایت فاصله دومتر از اشخاص دیگر به شدت درصد انتقال ویروس کرونا رو از شخص مبتلا به ویروس کرونا به شخص سالم پایین میاره برای همین این امر مهم را در تمام طول سفر خود به خاطر بسپارید و رعایت کنید. 


خرید بلیط به صورت آنلاین

از آنجایی که هر چه قدر در مکان‌های عمومی و اجتماعات کمتر حضور داشته باشید احتمال سرایت ویروس به شما کمتر می‌باشد از این رو پیشنهاد میشود تا در محیط امن خانه و از سایت‌های  آنلاین خرید بلیط هواپیما  و بلیط قطار را انجام دهید .


وسایل مورد نیاز در زمان کرونا چیست ؟

بهتر است برای در امان ماندن از ویروس‌ کرونا  موارد زیر را در چمدان خود بگنجانید:
دستمال کاغذی ، ماسک ، داروهای تب بر ، اسپری الکل ، ژل شست و شو ،  تب سنج 

نکته آخر : اگر به مکانی سفر‌ می‌کنید که دریا و ساحل دارد بهتر است برای اطمینان از شنا کردن در آب صرف نظر کنید زیرا تنها حضور مردم در آب نشان‌دهنده‌ی پاک بودن آب نیست. از طرفی ممکن است آب آن منطقه دارای باکتری‌هایی باشد که تنها برای افراد بومی و ساکن همان منطقه مناسب است.
همچنین در آب‌های آزاد برای شستن مواد غذایی مانند میوه و سبزی خودداری کنید.


بهتر است در هنگام سفر آب معدنی را، آب شرب خود قرار دهید. و از نوشیدن آب‌هایی که منبع درست و مشخصی ندارند پرهیز کنید. لازم است بدانید نوشیدن مقدار آب کافی باعث دفع ویروس از بدن می‌شود پس نوشیدن آب را فراموش نکنید.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها