Header-inner

برج میلاد

198 03-آبان-1399
برج میلاد
برج میلاد

پایتخت 230 ساله ایران یکی از مقصدهای گردشگری ایران بوده و حتی در زمستان دود آلود و شلوغ این روزها، مملو از گردشگران داخلی و خارجی است  با ارشیا گشت همراه باشید تا برج میلاد یکی از جاذبه های گردشگری تهران را به شما معرفی کنیم.

برج میلاد

برج میلاد

از هر سمتی که به پایتخت ایران یعنی شهر تهران وارد می شوید می توانید برج میلاد را که همچون ستونی پابرجا، بلند و با شکوه جلوه کرده و با ارتفاع زیاد خود چشمها را خیره به خود میکند مشاهده کنید . 
فقط کافی است که چشمتان به برجِ خوش قد و بالای میلاد بیافتد، تا تصور دیدن سرتاسر تهران از بالای برج، وجودتان را از شادی لبریز کند و شما را وسوسه کند تا سری هم به داخل برج بزنید.

این برج عظیم الجثه که امروزه به عنوان نماد شهر تهران شناخته میشود، به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین برج بلند جهان، محسوب میشود .

این برج در شمال شهر تهران با ۶۷ هزار متر مربع مساحت ساخته شده است. و در سال ۱۳۸۷ ، این برج باشکوه با شعار (آسمان نزدیک است) افتتاح شد .برج میلاد این روزها نمادی از مدرنیسم و توسعه یافتگی شهر تهران شناخته شده و هر روز شاهدبرگزاری همایشها، کنسرتها و مراسم جالب و دیدنی است. 
ارتفاع برج میلاد حدود ۴۳۵ متر است که پس از برج توکیو اسکای تری ژاپن با ۶۳۴ متر ارتفاع، برج گوانگژو و سیجسین گوانگژو چین با ۶۰۵ متر ارتفاع، سی‌ان تورنتو کانادا با ۵۵۳ متر ارتفاع، برج مسکو با ۵۴۰ متر ارتفاع و برج اورینتال شانگهای چین با ۴۶۷ متر ارتفاع در مقام ششم برج‌های مخابراتی در جهان قرار دارد.

بخشهای مختلف برج میلاد

برج میلاد با داشتن بخشهای مختلفی مانند سکوی دیدباز، ، گنبد آسمان، دلفیناریوم ، سکو دیدبسته، موزه مشاهیر، رستوران گردان، کافی شاپ و غیره بسیار مورد بازدید علاقه مندان قرار میگیرد. 

دلفیناریوم برج میلاد

بسیاری از شهروندان تهرانی از وجود دلفیانوریوم در برج میلاد تهران بی خبر هستند. جایی که امکان تماشای آب بازی دلفین های باهوش و همچنین گرفتن سلفی با آن ها فراهم است و می تواند یکی از هیجان انگیز ترین گردش های شهری را برای علاقمندان به ارمغان آورد.
دلفیناریوم برج میلاد تهران، نخستین و تنها دلفیناریوم غیر ساحلی ایران بوده که هر روز پذیرای شمار زیادی از علاقمندان به این حیوان دوست داشتنی و باهوش است. 

رستوران گردان برج میلاد

رستوران گردان برج میلاد تهران را باید بزرگ ترین رستوران گردان جهان دانست که در ارتفاع 276 متری، غذاهای لذیذ ایرانی و فرنگی را با مناظری دیدنی از تهران، در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط