Header-inner
معرفی باغ پرندگان کیش

معرفی باغ پرندگان کیش

259 07-آبان-1399
معرفی باغ پرندگان کیش
معرفی باغ پرندگان کیش

یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری جزیره کیش باغ پرندگان است.که سالانه تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی از آن دیدن میکند. با ارشیا گشت همراه باشید تا این مکان زیبا را به شما معرفی کنیم.

معرفی باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان با بیش از ۵۷ گونه پرنده از جمله پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تورکو، قو، پنگوئن آفریقایی و گونه های نادر، چون تمساح پوزه کوتاه بی شک یکی از منحصر به فردترین مراکز نگهداری جانوران در ایران می باشد. 

باغ پرندگان کیش

مراحل راه اندازی این باغ به وسعت ۳ هکتار از سال۱۳۸۰ آغاز شد و هم اکنون روزانه ۵۰۰ گردشگر از این باغ دیدن می کنند این باغ در دو قسمت جداگانه، فضایی مناسب را برای نگهداری پرندگان فراهم کرده است.

باغ پرندگان کیش

درابتدا بازدیدکنندگان با عبور از مسیرهای سرسبز و زیبا و توقف در کنار قفس ها پرندگان مختلف را می بینند و با مطالعه مطالب درج شده بر روی هر قفس اطلاعات جامع و مفیدی درباره زیستگاه نوع تغذیه و ویژگی هر پرنده به دست می آورند.

باغ پرندگان کیش

بخش دوم محوطه ای است زیبا به مساحت حدود ۲هکتار که فضای مناسبی را برای پرواز آزادانه پرندگان فراهم کرده است. در این باغ بیش از ۵۵ گونه از پرندگان قاره های آسیا، آفریقا و امریکا نگهداری می شوند. 
از جمله نکات قابل توجه در این پارک گردآوری گونه های مختلف از اقصی نقاط جهان از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق تا آفریقا می باشد. این باغ در داخل پارک دلفین قرار دارد.
باغ پرندگان کیش در مجموعه پارک دلفین های کیش قرار دارد که جز برترین پاک های تفریحی در دنیا می باشد، این باغ که در سال ۱۳۸۱ شمسی به صورت رسمی افتتاح گردید با زیربنای بیش از سه هکتار جز زیباترین مراکز تفریحی و توریستی این جزیره می باشد.

باغ پرندگان کیش

آدرس باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان در جنوب شرقی جزیره‌ی کیش و در داخل پارک دلفین‌ها یا دلفیناریوم جزیره‌ی کیش واقع شده است. شما به راحتی می‌توانید با تاکسی و یا با دوچرخه به این مکان دسترسی داشته باشید‌.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط