Header-inner
معرفی غذاهای محلی کیش

معرفی غذاهای محلی کیش

194 08-آبان-1399
معرفی غذاهای محلی کیش
معرفی غذاهای محلی کیش

سرتاسر کشور عزیزمان ایران دارای قومیت های مختلفی است که هر یک از آن ها علاوه بر داشتن رسوم مختص خودشان، غذاهای سنتی نیز در منطقه دارند.غذاهای سنتی هر منطقه ای یکی از جاذبه های خاص آن خطه می باشند. جزیره‌ی کیش یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری ایران است که ترکیبی از سنت و مدرنیته را به نمایش گذاشته است.مردم بومی این جزیره غذاهای محلی بسیار خوشمزه‌ای دارند که نشان از قدمت و فرهنگ دیرینه‌ی مردمان این سرزمین دارد. با ارشیا گشت همراه باشید تا غذاهای محلی کیش  را به شما معرفی کنیم.

غذاهای محلی کیش 

معرفی غذاهای محلی کیش 

بیشتر غذاها این منطقه از انواع ماهی و سایر آبزیان دریایی تهیه می شوند و خوردن این غذاها حتما تجربه لذت انگیزی برای شما خواهد بود.از آنجایی که کیشوندان اصیل جزیره اکثرا عرب زبان هستند و غذاهای عربی هم معمولا تندند، برخی از غذاهای کیش دارای تندی خاصی هستند که حاصل از ادویه های مخصوص این منطقه است. غذاهای سنتی کیش نمادی از موقعیت جغرافیایی و ساحلی بودن این منطقه می باشند.

غذاهای محلی کیش 

غذای محلی سمک مشوی

این غذا یکی از خوشمزه ترین  غذاهای محلی کیش است . که از ماهی تهیه می شود . همان طور که می دانید مردم جنوب ایران از ماهی در رژیم غذایی خوداستفاده می کنند و مردم کیش نیز از این قضیه مستثنی نیستند ، چرا که ماهی نقش بسزایی در تامین غذای مردمی که در نزدیکی دریا زندگی می ‌کنند دارد.
این غذا یک غذای عربی پر طرفدار است که مهترین قسمت آن را ماهی های خوشمزه خلیج فارس تشکیل می دهند. ماهی این غذا بسته به نوع سفارش شما می تواند سرخ شده یا کبابی باشد که در ترکیب بی نظیری از ادویه های تند عربی، طعم فوق العاده ای دارد.

غذاهای محلی کیش 

غذای محلی مرقوق کیش یا مرگوگ

مرگوگ یکی از غذاهای محبوب در بین بومی های جزیره کیش است که شما هم با خوردن آن عاشقش می شوید که در رستوران های کیش می توانید این غذا را سفارش دهید .
مرگوگ غذایی بسیار مقوی ، خوشمزه است که در واقع نوعی خورش مخصوص این منطقه است و تنها در کیش می توانید این نوع خورش را میل کنید ، با این خورش می توانید برنج هم سفارش دهید و نوش جان کنید
در پخت این غذا از انواع سبزیجات به همراه گوشت با استخوان استفاده می شود.که شامل بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل سبز تند، سیب زمینی، پیاز و سیر می باشد. همچنین گوشت غذا به صورت تکه های استخوان دار است. ادویه های مخصوص جنوب نیز در نهایت طعم بسیار خاصی به غذا می دهند که تست کردن آن واقعا برای یک بار هم که شده لازم است.

محمر یا برنج شکری 

برنج شکری یکی از بهترین غذاهای محلی کیش است که نوعی برنج شیرین می باشد و به همراه ماهی سرو می ‌شود. این غذا با ذائقه افرادی که به غذاهای شیرین مانند شیرین پلو یا خورش های شیرین مانند خورش آلو اسفناج علاقه دارند ، بسیار سازگار است ، در سفر کیش به شما پیشنهاد می کنیم که حتما یک وعده از این غذای خوشمزه میل کنید .

غذای محلی مجبوس لحم

مجبوس لحم  را می توان یکی از اصلی ترین غذای محلی جزیره کیش دانست. این غذای خوشمزه از پخته شدن برنج با ادویه های عربی، نخود و کشمش درست می شود و همرا با گوشت، مرغ و یا ماهی سرو می شود. جالب است بدانید که مجبوس لحم یکی از مهمترین غذاهای مجالس و مهمانی های بومیان جزیره کیش محسوب می شود.

مضروبه کیش

مضروبه نیز یکی دیگر از غذاهای سنتی مردم کیش است که از ماهی تهیه می ‌شود ، در طبخ این غذای محلی از ترکیبی از ماهی نوعی سبزی مخصوص و سیر استفاده می شود و طعم و بوی بسیار دلنشینی دارد ، این غذا نیز از جمله غذاهای بسیار خوشمزه محلی کیش محسوب می شود که باید آن را امتحان کنید .

هریسه کیش

اگر حلیم دوست دارید ما این غذا را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم ، هریسه نوعی حلیم مخصوص مردم بومی جزیره کیش است که با روش خاص خودشان تهیه می شود و به اندازه های حلیم های دیگری که تا به حال میل کرده اید طعم و رنگ و بوی خوب دارد ، خوب است که در سفری که به کیش دارید این حلیم را نیز تست کنید و با دیگر حلیم ها مقایسه نمایید .


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط