Header-inner
بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

900 08-آبان-1399
بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان
بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

استان گیلان به دلیل دارا بودن رودهای پر آب هرساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است که به ماهیگیری می پردازند .بسیاری از افراد ماهیگیری را جزو تفریحات سالم و آرامش بخش خود می دانند و در ایام تعطیلات سعی می کنند خود را به رودخانه ای برسانند تا بتوانند ماهیگیری کنند. با ارشیا گشت همراه باشید تا این مناطق را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

همجواری گیلان با دریای کاسپین و رودخانه های سفید رود، شمرود و حشمت رود منجر شده تا ماهی گیری یکی از تفریحات پر طرفدار گردشگران در این منطقه محسوب گردد. 
شناخت مهمترین و بهترین محل های ماهی گیری در گیلان و انتخاب مناسب ترین نقطه ی آن در طی سفر، سفری دلپذیر و فرح بخش را به گردشگران هدیه می نماید.

زیر پل سفید رود 

یکی از مناسب ترین و پر مخاطب ترین محل های ماهی گیری در شهرستان آستانه ی اشرفیه منطقه ی زیر پل سفید رود، در همجواری پارک ساحلی می باشد. 
آستانه ی اشرفیه در ۳۵ کیلومتری مرکز استان یعنی شهرستان رشت واقع شده است. و فاصله ی آن تا شهرستان لاهیجان نیز حدود ۷ کیلومتر می باشد. 
این نقطه به جهت دارا بودن امکانات رفاهی و اقامتی، بسیار مورد توجه مسافران قرار می گیرد. و از این منظر بسیاری از افراد جهت تفریح ماهی گیری در آنجا مستقر می شوند. مناسب ترین زمان برای ماهی گیری دراین منطقه فصول بهار، تابستان و پاییزست.

معرفی بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

موج شکن های بندر انزلی

این موج شکن در سال ۱۲۹۳ به منزله ی جلوگیری از آسیب رساندن موج های دریا به کشتی ها و نیز قایق ها بنا شده است.که در طی سال های گذشته همچون بنایی استوار در برابر امواج خروشان دریا مقاومت نموده است. اما اکنون این منطقه به محلی تفریحی برای بومیان و گردشگران تبدیل گشته است. 
یکی از تفریحات رایج در موج شکن، نشستن بر سنگ های کناری آن، خصوصا در ۱۰۰ متر پایانی و انتظار جهت ماهی گیری می باشد. ماهی گیری در این محل که امروزه نظر بسیاری را در بین گردشگران و بومیان به خود معطوف داشته، بسیار همگانی شده است.

مناسب ترین فصول جهت ماهی گیری در موج شکن انزلی فصل های بهار، تابستان و پاییز است.

معرفی بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

اسکله ی ماهی گیری در شهرستان کیاشهر

شهرستان کیاشهر در فاصله ی ۱۷ کیلومتری آستانه ی اشرفیه و تقریبا ۵۰ کیلومتری شهرستان رشت واقع شده است. موقعیت جغرافیایی بندر کیاشهر به جهت همجواری اش از شرق با شهر چمخاله و از غرب با زیبا کنار و بندر انزلی و نیز از جنوب با شهر های آستانه ی اشرفیه و لاهیجان، منجر شده تا امروزه نظر بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه معطوف گردد. به طوری که بندر کیاشهر هر ساله میزبان شمار زیادی از این گردشگران می باشد. همجواری با سواحل دریای کاسپی، بازار های هفتگی، عرضه ی متنوع محصولات کشاورزی و دامداری، وجود پارک های جنگلی و …. از جمله جاذبه های گردشگری در این منطقه به شمار می آیند.
یکی از تفریحات منطقه که نظر بسیاری از گردشگران را در خصوص بندر کیاشهر به خود معطوف داشته است، ماهی گیری در اسکله ی کیاشهر می باشد. اسکله ی ماهی گیری کیاشهر در ساحل شمال غربی کیاشهر و در میانه ی تالاب بوجاق قرار دارد. در این صید گاه علاوه بر شیلات، مردم بومی و گردشگران نیز با استفاده از قلاب و بدون مانع ماهی گیری می نمایند. مناسب ترین فصول ماهی گیری در این منطقه، فصل های بهار، تابستان و پاییز عنوان شده است. از ویژگی های بارز این محل می توان به همجواری اش با تالاب بوجاق و رودخانه ی سفید رود اشاره نمود.

معرفی بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

رودخانه ی اوشمک 

سواحل اوشمک در زیبا کنار یکی از مناطق فوق العاده عالی جهت ماهی گیری تفریحی برای علاقه مندان و گردشگرانِ دوستدار ماهی گیری به شمار می آید. این رودخانه در مرکز شهر زیبا کنار و به موازات رودخانه ی سپید رود واقع شده است. رودخانه ی اوشمک را یکی از پُرماهی ترین رودخانه های شمال کشور و حتی ایران معرفی نموده اند. این محل در همجواری پل زیبا کنار قرار دارد و در انتهای کوچه ی کشاورز به دریا منتهی می شود. و بهترین مکان برای صید ماهی با قلاب به شمار می آید. امروزه افراد بسیاری ساعت ها بر لبه های رودخانه ی مذکور می نشینند و مناظری بی نظیر را در حین ماهی گیری خلق می نمایند. به طوریکه این مناظر جذابیت بسیاری برای گردشگران و بومیان منطقه داشته است.

معرفی بهترین مکان های ماهیگیری و تفریحی استان گیلان

سد منجیل گیلان

سفید رود دومین رود بلند ایران است که حدود ۷۶۵ کیلومتر طول دارد و طولانی ترین و پر آب ترین رود استان گیلان به شمار می آید. در منطقه ی منجیل سد بزرگ سپید رود بر روی این رودخانه احداث شده است، که دریاچه ای را با وسعت حدود ۵۶ کیلومتر مربع در پشت آن ایجاد نموده است. چشم انداز های طبیعی رودخانه ی سفید رود و نیز دریاچه های سد سفید رود منجر شده تا امروزه نظر بسیاری از گردشگران به این منطقه معطوف گردد. به طوری که این نقطه به یکی از بهترین مناطق ماهی گیری تفریحی در نزد بومیان و گردشگران تبدیل شده است. تنوع ماهی های مختلف نظیر سفید کولی، شاه کولی، کپور، اسبله و …. یکی از ویژگی های ممتاز این منطقه جهت ماهی گیری به شمار می آید. همچنین رودخانه ی سفید رود به موازات جاده ی قزوین رشت پس از سد سفید رود تا روستای گنجه و نزدیکی شهرستان رستم آباد سیر مناسبی را جهت ماهی گیری ایجاد کرده است.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط