Header-inner
معرفی بهترین شهر های لهستان

معرفی بهترین شهر های لهستان

185 28-آبان-1399
معرفی بهترین شهر های لهستان
معرفی بهترین شهر های لهستان

لهستان برای بسیاری از گردشگران یک مقصد ‏فرهنگی غنی در اروپا است که مناظر طبیعی زیبا و اماکن تاریخی دیدنی زیادی دارد. با ارشیا گشت همراه باشید تا با مشهورترین جاذبه های گردشگری لهستان آشنا شوید.

معرفی بهترین شهر های لهستان

معرفی بهترین شهر های لهستان

کشور لهستان در دریای بالتیک به دلیل داشتن مردمی خونگرم و جاذبه‌های گردشگری مانند معماری قرون‌ وسطایی، غذاهای خوشمزه و فرهنگ یهودی، به یک مقصد مهم گردشگری تبدیل شده است. علاوه بر اماکن قرون‌وسطایی مانند گدانسک و کراکوف، یا مکان‌های شهری مانند ورشو، می‌توانید به طبیعت لهستان هم سفر کنید و از آن لذت ببرید. چه از شهرهای اصلی لهستان دیدن کنید ‏چه بخواهید جنگل ها و دریاچه های اطراف آنها را ببینید ، لهستان تصاویری فراموش نشدنی در ذهنتان ایجاد خواهد کرد. ‏

معرفی بهترین شهر های لهستان

شهر بزرگ  وروتسواف

این شهرچهارمین شهر بزرگ لهستان است که در قرون‌ وسطی ساخته شد و دارای چندین جزیره، پل‌های زیبا و معماری خیره‌کننده است که در این اواخر به رسمیت شناخته‌شده است. در سال ۲۰۱۶ این شهر به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا و پایتخت کتاب جهانی شناخته شد.
و همچنین این شهر در سال ۲۰۱۵ این شهر توسط شرکت مرکز به‌عنوان یکی از “بهترین شهرهای دنیا برای زندگی” شناخته شد و به دلیل استانداردهای بالا برای زندگی به انتخاب GaWC به‌عنوان یک شهر جهانی انتخاب شد. 
با سفر به این شهر از تالار کانتنیال (ثبت‌شده در میراث یونسکو) یا کلیسای سنت ماری مگدالن (قرن سیزدهم) دیدن کنید.

معرفی بهترین شهر های لهستان

شهر ورشو

شهر ورشوپایتخت لهستان است و تاریخ طولانی و دردناک آن در معماری شهر دیده می‌شود. در این شهر شاهد کلیساهای گوتیک، محله‌های جماهیر شوروی، برج‌های مدرن و قصرهای نوکلاسیک، خواهید بود. اگرچه این شهر در طی جنگ جهانی دوم تخریب شد اما بخش قدیمی شهر بازسازی شد تا کافه‌های آن و خیابان‌های پرپیج و خمش، شکوه و جلال پیش از جنگ را نشان بدهد. ورشو دارای موسیقی دل‌نشین و شب‌های مفرح است. اعضای خانواده سلطنتی قدیم امروزه طبقه مرفه و حاکم شهر را تشکیل می‌دهند. می‌توانید با بازدید از موزه تاریخ یهودیان لهستان با تاریخ ۱۰۰۰ ساله آنان آشنا شوید.

معرفی بهترین شهر های لهستان

شهر گدانسک

گداسنگ (Gdansk) یکی از سه شهر موجود در منطقه پومرانیا است که به‌عنوان سه شهر شناخته می‌شوند. و به دلیل داشتن بندر تاجران بسیاری را به خود جذب نموده است. 
در قلب این شهر، منطقه اصلی بازسازی‌شده قرار دارد که دارای ساختمان‌های رنگارنگ، فروشگاه و رستوران، است. فواره نپتون که در قرن ۱۷ ساخته‌شده به‌عنوان نماد شهر شناخته می‌شود و شکوه آن را نشان می‌دهد.

گدنیا (شهر آزادی) 

شهر گدنیا با انتخاب مردم به شهر آزادی تبدیل شد. این شهر که یکی از سه شهر است به‌عنوان یک شهر بندری برای گردشگرانی که به ورزش‌های آبی و دریا علاقه دارند یک مقصد مناسب است. شما می توانید در این شهر از دارپامورزا، یک کشتی قایقرانی که در سال ۱۹۰۹ ساخته شد، دیدن کنید. در این منطقه آکواریوم گدنیا و مجموعه تحقیقاتی ملی شیلات دریایی نیز قرار گرفته است. هر تابستان فستیوال موسیقی در فضای باز در این شهر برگزار شده و از سراسر جهان گردشگران را به خود جلب می‌کند.

شهر سوپوت

یکی دیگر از شهر های بزرگ  لهستان سوپوت نام دارد که یک شهر ساحلی است که میان گدنیا و گدانسک قرار گرفته و همواره محل فرار خانواده‌های سلطنتی و طبق ممتاز بوده است، حتی در دوره کمونیست. سوپوت دارای سواحل زیبا، نقاط جالب و آب‌وهوای خوب است. ساحل این شهر پر است از افرادی که آفتاب می‌گیرند یا والیبال بازی می‌کنند. و از جاذبه های دیدنی‌ این شهر عبارت‌اند از نمای چوبی ، خیابان مونت کازینو و اپرای جنگل در یک منطقه جنگلی زیبا. 

شهر کراکوف 

شهر کراکوف  زمانی پایتخت لهستان بود اما امروزه پایتخت فرهنگی آن شناخته می‌شود. این شهر با داشتن فضای قرون‌وسطایی و اماکن یهودی، یک میدان اصلی دارد به نام Rynek Glówny که در سال ۱۲۵۷ ساخته شد و امروزه یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اروپا محسوب می‌شود. می‌توانید در خیابان‌ها و کوچه‌های زیبای شهر که در اطراف آن درخت روییده، پیاده‌روی کنید.

شهر ساحلی شچچین

این شهر کوچک ساحلی (Szczecin) اغلب مورد بی‌توجهی گردشگران قرار می‌گیرد (حداقل برای غیر آلمانی‌ها). شیچچن ترکیبی از فرهنگ و سبک‌های معماری مختلف، از دوره‌های متفاوت است. در این نقطه بازسازی‌ها طولانی و دشوار بوده است درنتیجه در کنار ساختمان‌های قدیمی آلمانی ساختمان‌های مدرن و همچنین خرابه‌های به‌جامانده از جنگ را خواهید دید. با سفر به این شهر از برج بیسمارک، موزه ملی و قلعه دو سال که بیش از ۵۰۰ سال خانه دوک‌های پومرانیا بود، دیدن کنید.
 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط