Header-inner
معرفی جاذبه های گردشگری شهر وروتسواف لهستان

معرفی جاذبه های گردشگری شهر وروتسواف لهستان

178 28-آبان-1399
معرفی جاذبه های گردشگری شهر وروتسواف لهستان
معرفی جاذبه های گردشگری شهر وروتسواف لهستان

شهر وروتسواف یکی از تماشایی ترین شهر های لهستان است. وروتسواف بزرگترین شهر در غرب لهستان است که در کنار رودخانه اودر واقع شده است ، این شهر همچنین چهارمین شهر بزرگ در لهستان نیز می باشد. که در سال 2015 ، این شهر در بین بهترین شهرهای جهان برای زندگی انتخاب شد. وروتسواف محبوب ترین شهر بین دانشجویان در اروپا است و همین موجب شده تا در بین جوانترین شهرهای این کشور نیز جای بگیرد. وجود خانه های رنگارنگ ، میادین زیبا و قدیمی ، کلیساهای زیبا و قلعه های قرون وسطی همگی باعث شده اند تا این شهر چهره ای متفاوت و زیبا داشته باشد به طوری که آن را مروارید لهستان بخوانند با ارشیا گشت همراه باشید تا این شهر تاریخی را به شما معرفی کنیم.

معرفی جاذبه های گردشگری شهر وروتسواف لهستان

نقاشی پانورامای جنگ راکلاویکا

نقاشی پانورامای جنگ راکلاویکا یک نقاشی بسیار بزرگ است که در قرن 19 تکمیل شده است.. این اثر منحصر بفرد 360 درجه در یک ساختمان دایره ای شکل و در یک اتاق اختصاصی قرار گرفته است. ارتفاع این نقاشی 15 متر و عرض آن 114 متر است تماشاچیان این نقاشی با دیدن آن احساس خواهند کرد در میدان جنگ قرار دارند و هر آنچه  در این نبرد رخ داده است را کاملا میبینند.

شهر وروتسواف

میدان مارکت شهر وروتسواف

میدان قدیمی و قرون وسطای مارکت در اوایل قرن 13 شکل گرفته است که امروزه یکی از شاداب ترین و شلوغ ترین نقاط شهر است. این میدان همچنین یکی از بزرگترین میادین در اروپا نیز به شمار می رود که نه تنها یکی بلکه دو سالن شهر دارد. سالن قدیمی شهر یک ساختمان به سبک گوتیک است که با 60 متر ارتفاع ، بلندترین سالن شهر در لهستان است. در تاریخ های مختلف و رویدادای گوناگون در این میدان جشن و کنسرت برگزار می شود.

مجسمه های یادبود رهگذر ناشناس

بنای یادبود رهگذر ناشناس شامل 14 مجسمه برنزی می شود که در خیابان Swidnicka قرار گرفته اند. این مجسمه ها افراد ناشناسی را به نمایش می دهند از جمله یک زن و فرزندش ، مردی که کیف به دست دارد و یک مرد مسن تر و دیگر شخصیت هایی که ما در زندگی روزمره مان در خیابان ها با آنها برخورد می کنیم. وقتی که در این خیابان گذر می کنید این مجسمه ها یکی پس از دیگری از دید خارج می شوند برخی معتقدند این مجسمه ها گذر زمان را نشان می دهند یا افراد ناشناسی که ما هر روز در خیابان ها می بینیم بدون اینکه توجهی به آنها داشته باشیم.

بخش قدیمی شهر (Ostrow Tumski)

Ostrow Tumski قدیمی ترین قسمت شهر است که قدمت آن به قرن دهم باز می گردد که امروزه در آن ساختمان ها و بناهای تاریخی بسیاری می توان دید که از اهمیت بالایی برخوردارند. علاوه بر اینها ، این قسمت شهر توسط رودخانه اودر (Oder River) احاطه شده است.قدم زدن در این منطقه از بایدهاست . قدیمی ترین ساختمان این منطقه کلیسایی است که به سبک گوتیک ساخته شده است ، علاوه بر اینها مجسمه های برنزی ، باغی زیبا و پل هایی جذاب و دیدنی نیز از دیدنی های این بخش از شهر به شمار می روند.

کلیسای تاریخی سنت جان

یکی از مهم ترین و تاریخی ترین بناهای شهرکلیسای سنت جان است که در قرون وسطی و قرن 13 ساخته شده است. کلیسای جامع سنت جان اولین ساختمان آجری در لهستان به شمار می رود. هر چند پیش از ساخت این کلیسا ، در محل آن در قرن دهم کلیسای دیگری قرار داشت که این کلیسای جدید جایگزین آن شد.

فواره زیبای مولتی مدیا 

فواره مولتی مدیا در سال 2009 به مناسبت بیستمین سالگرد انتخابات دموکراتیک لهستان در پارک رنگارنگ Szczytnicki  ساخته شد. این فواره ها دارای تکنولوژی هستند که با هم می توانند تصاویر خارق العاده ای را با نورپردازی های متنوع ایجاد کنند. معمولا رقص این فواره ها از غروب آغاز می شود و این منطقه را به یکی از دیدنی ترین مناطق شهر تبدیل می کند.

شهر وروتسواف

سالن سنتنیال وروتسواف

سنتنیال هال که از سال 2006 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است مهم ترین سالن فرهنگی در کل لهستان است که در قرن بیستم ساخته شده است. در این سالن کنسرت ، کنفرانس ، نمایشگاه و رویدادهای مشابه برگزار می شود. طراحی این سالن ترکیبی از طراحی مدرن و سنتی است که معمولا بستگی به رویدادی دارد که در این سالن برگزار می شود. این سالن در نزدیکی فواره مولتی مدیا قرار دارد و می توان هر دو را در یک روز دید.

مجسمه های کوتوله های افسانه ای

کوتوله های افسانه ای و مشهور که به آنها گوبلین هم گفته می شود در سرتا سر این شهر پخش هستند و حداقل صد مجسمه برنزی از این کوتوله ها را در گوشه و کنار این شهر شمرده شده اند.
این مجسمه های برنزی در سایزهای کوچک طراحی شده اند و از داستان های افسانه ای ایده آنها گرفته شده است. این کوتوله ها امروزه به یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر تبدیل شده اند به طوری که گردشگران در خیابان ها به دنبال آنها می گردند تا بتوانند بیشترین تعداد آنها را در سفرهایشان ببینند.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط