Header-inner
روستای توریستی  سنار کلاردشت

روستای توریستی  سنار کلاردشت

268 02-آذر-1399
روستای توریستی  سنار کلاردشت
روستای توریستی  سنار کلاردشت

روستای سناردر کلاردشت زمردی سبز و درخشان است که خودش را لابه‌لای صدفی از جنس رشته کوه‌های البرز پنهان کرده و انگار نخواسته که خیلی پیش چشم گردشگران باشد. با ارشیا گشت همراه باشید تا این روستای زیبا را به شما معرفی کنیم.

روستای توریستی  سنار کلاردشت

روستای توریستی  سنار کلاردشت

واژه سنار در فرهنگ دهخدا به معني جايي كه كشتي ها لنگر مي انداختند اگر زماني گذرتان به درياچه زيباي ولشت افتاد ناگزير بايد از اين روستا عبور كرده بد نيست زماني كه به گردنه اين روستاي زيبا رسيديد زماني اندك توقف كرده و اين مكان زيبا را سياحت كنيد و خواهيد ديد كه دشتي بزرگ كه شامل دو روستا به نام سنار عليا و سنار سفلي مي باشد كه جالب تر اينكه بدانيد زبان و لهجه اين دو روستا با هم متفاوت است.

جاهای دیدنی روستای سنار کلاردشت

روستای سنار جزئی از مازندران است و مازندران مأمن دیو سفید بوده است و همه خوب می‌دانیم که رستم دستان هفت خان را طی کرد تا در نهایت در البرز کوه دیو سفید را شکست داد و کیکاووس را رها کرد و به زاولستان برگشت. به حتم این روستای دلکش هم در آن زمان در اوج شکوه و دلبری وجود داشته است و کسی چه می‌داند شاید رستم دستان روز و شبی را در همین روستا به سر برده باشد.

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت سنار

دریاچۀ ولشت در میان رشته کوه‌های البرز پنهان شده است. و یکی از جاذبه  های گردشگری روستای ولشت است. در واقع شما اگر بتوانید خودتان را تا به اوج کوه‌های البرز برسانید در دامنۀ کوه و پایین پای خود یک دریاچۀ باشکوه خواهید دید. این دریاچه ولشت نام دارد. 

روستای سنار

نحوه دسترسی به روستای سنار

برای رفتن به روستای سنار به سمت جنوب غربی شهر چالوس حرکت کنید. در شمال شرقی کلاردشت در بیست و پنج کیلومتری جاده چالوس در همسایگی شهر مرزن‌آباد به روستای سنار بروید.گویی سنار روستایی گوشه‌گیر است و کمتر به جمع علاقه نشان می‌دهد. به همین دلیل یک روستای پنهان به شمار می‌رود.

اقامت در روستای سنار

یکی از سؤالات مهمی که پیش از هر تصمیمی برای سفر ایجاد می‌شود و بسیار هم اهمیت دارد، پرسش دربارۀ محل اقامت است. مشخص بودن محل اقامت پیش از حرکت باعث می‌شود شما سفری راحت و بی‌دغدغه‌ای را تجربه کنید. یک انتخاب مناسب برای اقامت و سفر به روستای بی‌مثال سنار اجاره ویلا در چالوس است. در واقع شما به شهر پرطرفدار چالوس سفر می‌کنید و در یکی از روزهای سفر خود با یک ماشین سواری که بهتر است شاسیِ بلند داشته باشد که در گذر از پستی و بلندی‌های راه به راحتی و بدون دردسر عبور کند به روستای سنار بروید.
 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط