Header-inner
موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

278 10-آذر-1399
موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 
موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

موزه مشاهیردر پایتخت و در طبقه پنجم ساختمان راس و در ارتفاع ۲۷۱ متری برج میلاد قرار دارد.با ارشیا گشت همراه باشید تا این مکان را به شما معرفی کنیم.

موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

این موزه ی بسیار زیبا کلکسیونی از مجسمه های سیلیکونی مشاهیر ایران است که توسط دکتر علیرضا خاقانی ساخته شده اند.این موزه اولین موزه ای است که در آن تندیس مشاهیر ایران زمین قرار گرفته است و شما در کنار آن ها می توانید عکس یادگاری بگیرید و ساعات خوشی را سپری کنید.۱۵ مجسمه از چهره های تاریخی، فرهنگی و علمی کشور در آن به نمایش در آمده است . حالا هم قرار است مجسمه ای از امام خمینی (ره)در این موزه قرار بگیرد.
این مجسمه هم مانند دیگر مجسمه های این موزه، ساخته علیرضا خاقانی و از جنس سیلیکون است و به برج میلاد فرستاده‌ شده تا در موزه مشاهیر قرار گیرد.قرار است مراسم ویژه ای برای رونمایی از این مجسمه در برج میلاد برگزار شده و پس از آن به نمایش درآید.

موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

خاقانی درباره این مجسمه های مومی می گوید(تکنیک ساخت این مجسمه‌ها با دیگر مجسمه‌های مومی دنیا متفاوت است. در ساخت این مجسمه‌ها سعی شده تا از عناصری که بیشترین ارتباط را با مخاطب ایجاد می‌کند، استفاده شود و سیلیکون بیشترین تطابق را با بافت زنده دارد که در ساخت این آثار به کار گرفته شده است)

مجسمه‌های موجود درموزه مشاهیربرج میلاد

این مکان بستر مناسبی را برای توریست‌ها فراهم کرده تا با مشاهیر ایرانی آشنا شوند و این مایه‌ی فخر ایران و ایرانی است.جالب است بدانید مجسمه‌های موجود در این موزه شباهت بسیار زیادی به خود مشاهیر دارند. به‌طوری‌که در بعضی موارد نمی‌شود آن‌ها را از یکدیگر تشخیص داد.
مجسمه هایی از ستارخان، جلال آل احمد، سیمین دانشور، پروین اعتصامی، پروفسور حسابی، جهان پهلوان تختی، کمال الملک، شهریار، مصطفی چمران و … به این طبقه از برج میلاد حس و حال خاصی داده اند که تماشای آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

موزه مشاهیر در برج میلاد تهران 

و به زودی مجسمه ابوریحان بیرونی، مصدق، امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی و زکریای رازی هم به این موزه اضافه شود.این مجسمه ها در شما حس دیدار با مشاهیر و مفاخر ایران و سفر به گذشته را ایجاد می کنند.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط