Header-inner
سالن تئاتر برج آزادی تهران

سالن تئاتر برج آزادی تهران

243 13-آذر-1399
سالن تئاتر برج آزادی تهران
سالن تئاتر برج آزادی تهران

سالن تئاتر برج آزادی یکی از استانداردترین سالن‌های تهران است. در حالیکه این سالن برای تئاتر ساخته شده است اما اهالی موسیقی از آن استقبال بیشتری کرده‌اند. با ارشیا گشت همراه باشید تا این مکان را به شما معرفی کنیم.

سالن تئاتر برج آزادی

این سالن یکی ازعمیق‌ترین صحنه‌های اجرا است که ۱۵ مترعمق و دارای ۳۰۰ صندلی که از صندلی‌های تئاتر شهر راحت‌ترند این صندلی‌ها نه قرمز هستند و نه قهوه‌ای، آن گونه که در بیشتر سالن‌های می‌بینیم. صندلی‌ها رنگارنگ‌اند. 
و البته سقف ویترای سالن، شیشه‌های منقوش و نورهای رویایی که می‌تواند مخاطب سفر کرده به جهان زیرین را آرام کند. 
برج آزادی صاحب یک سالن استاندارد تئاتر است و مدیریت آن می‌گوید این سالن را با بهترین شکل ممکن در اختیار گروه‌های تئاتری قرار می‌دهد.هر چند تئاتری‌ها از این سالن استقبال نمی‌کنند.

سالن تئاتری که این برج در فاصله ۱۵ متری از سطح زمین، در درون خودش پنهان کرده باعث شده است که، درون آن نیز چهره‌ای متفاوت داشته باشد. 

معرفی سالن تئاتر برج آزادی

این سالن تئاتر با داشتن سقف شیشه‌ای و نقاشی‌ شده‌، با پرده زیبایی آویخته شده در انتهای سالن، با نورپردازی جذابش و صندلی‌های رنگارنگ و بسیار راحتی که دارد، بسیار جذاب است. 
نکته جالبی که در این سالن به چشم می‌‌خورد، وجود یک جوی آب وسط سالن است که علاوه بر ایجاد یک حس خوب و ناب، مناسب تئاترهایی است که در کنار جریان آب، به هنرنمایی می‌پردازند.

یک فضای شیشه‌ای عظیم و پرده‌های فلزی در بالای آنها. مدیر برج می‌گوید برج آزادی تنها سالن استاندارد نمایش سایه را در اختیار دارد. 
بخش مهمی از عروسک‌های نمایشگاه عروسک‌ها، ابزاری برای آفرینش نمایش‌های سایه است.
سالن تمرین شامل رختکن و اشپزخانه و حمام است. همه چیز برای یک تمرین بی‌دغدغه مهیاست. زمان بسیار برای تمرین و البته رهایی از شلوغی‌های مرسوم تهران.پشت سالن تمرین موتورخانه برج قرار دارد. یک موتورخانه عظیم که وظیفه گرما و سرمای برج را برعهده دارد. بازارچه‌ای که در ضلع شرقی برج واقع شده است .

سالن تئاتر برج آزادی

اگر در زمینه اجرای تئاتر نیز دستی بر آتش داشته باشید، می‌توانید از امکاناتی که در این برج برای تمرین هنرمندان فراهم کرده است، استفاده کنید. در کنار سالن نمایش، قسمتی آماده شده است تا بتوان به دور از شلوغی‌ها و بدون دغدغه، برای داشتن یک اجرای عالی به تمرین پرداخت.
اگر تمایل دارید در یکی از استانداردترین سالن های تئاتر تهران به تماشای تئاتر و یا کنسرت بنشینید، حتما به این برج و سالنی که در آن قرار داده شده است سری بزنید.

نحوه دسترسی به سالن تئاتر برج آزادی

آدرس : میدان آزادی ، برج آزادی ، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط