Header-inner
روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ

روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ

222 16-دی-1399
روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ البرز
روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ

روستای سرخاب ساوجبلاغ یکی از روستاهای دیدنی و زیبای استان البرز است با ارشیا گشت همراه باشید تا این روستای زیبا را به شما معرفی کنیم.

روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ البرز

سرخاب یکی از روستاهایی است که می تواند به عنوان یک منطقه گردشگری مناسب و مطلوب انتخاب شود. این روستا که با عنوان بهشت ساوجبلاغ شناخته می شود، علاوه بر اینکه تفریح در یک منطقه مسکونی با امکانات مناسب را برای شما رقم می زند به گونه ای طبیعت گردی و لذت بردن از زیبایی های طبیعت نیز قلمداد می شود.

روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ

ساوجبلاغ به عنوان یکی از شهرستان های استان البرز در مجاورت کرج، طالقان، نظرآباد و اشتهارد قرار دارد. نام اصلی سرخاب، سرخ آباد است و از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ شناخته می شود.سرخاب یک روستای ییلاقی است و به عنوان یکی از سر سبزترین مناطق ساوجبلاغ در میان بسیاری از گردشگران منطقه محبوبیت بسیار زیادی دارد.

روستای دیدنی سرخاب 

سرخاب به عنوان نگین تهراندشت شناخته می شود که در قسمت جنوبی تهراندشت و در مسیر جاده سهیلیه قرار دارد. در واقع تهراندشت در جنوب آزاد راه کرج – قزوین و در مسیر جاده ۳۲ (جاده قدیم قزوین) قرار گرفته است. که بهشت ساوجبلاغ نامیده می ‌شود.
این منطقه امروزه در کنار منطقه ای همچون کردان به شهرت بسیار زیادی در صنعت گردشگری دست یافته است و به نظر می رسد در سالیان آینده به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران مبدل گردد.

روستای دیدنی سرخاب ساوجبلاغ

جاهای دیدنی روستای سرخاب

از قسمت شرقی روستای سرخاب، رودخانه‌ های سرخاب و عباس آباد گذر می ‌کنند که از رودخانه کردان سرچشمه می گیرند. گذر رودخانه ‌ها از این منطقه، آب و هوای دل پذیری را به سرخاب بخشیده است.
سطح آب رودخانه در این منطقه بسیار مناسب بوده و باعث حاصلخیزی خاک شده است. به همین علت انبوه باغات این منطقه بسیار زیاد است و مناظر تماشایی بسیار زیادی را شکل داده است.

ویلاهای بسیار زیادی که در این منطقه مشاهده می شود حس و حال قدم گذاشتن در روستاهای اروپایی را به انسان منتقل می کند. اغلب این ویلاها از پر آب بودن منطقه استفاده کرده و استخرهای لوکسی را در حیاط های گسترده بنا کرده اند.
درختان میوه در اوایل بهار شکوفه می دهند و در گوشه و کنار روستا، شکوفه های رنگی و بخصوص شکوفه های صورتی رنگ به چشم می خورند.در فصل پاییز رنگ درختان مجموعه ای باشکوه از رنگ های سبز، زرد، نارنجی و قرمز رنگ است. ویلاهای باشکوه در میان این درختان خودنمایی کرده و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.اگر می خواهید علاوه بر طبیعت گردی در این روستا، از سایر جاذبه های سرخاب نیز دیدن کنید می توانید به مجموعه تپه‌ های باستانی سرخاب رفته و ساعات دل انگیزی را نیز آن جا سپری کنید.
در واقع تپه سرخاب، تپه ‌ای باستانی است که از دوره تیموریان به یادگار مانده و در آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. این تپه یک کیلومتر با روستای سرخاب فاصله دارد و برای دیدن آن باید به انتهای شرقی خیابان شهید رجبعلی مهین خیل بروید تا دنیای رازآلود آن را از نزدیک ببینید.
افرادی که می خواهند در میان مسافرت خود از جاذبه های مذهبی نیز دیدن کنند و یا نمازهای یومیه را اقامه نمایند می توانند به امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا و امامزاده جواد عباس آباد کوچک رفته و لحظاتی را نیز آنجا سپری کنند.

راه های دسترسی به سرخاب

فاصله این روستا تا کرج تقریبا ۳۰ کیلومتر است. همانگونه که بیان کردیم شهرستان کرج در شرق سرخاب قرار دارد و از طریق آزادراه کرج – قزوین و جاده قدیم قزوین می‌توان به سرخاب رسید.از میدان آزادی تا سرخاب بسته به میزان ترافیک بین ۱ ساعت و نیم تا ۲ ساعت راه است. تهراندشت و هشتگرد نیز به ترتیب در ۱۰ و ۱۵ کیلومتری شمال سرخاب قرار دارند.
امروزه ساخت و ساز ویلا در سرخاب به شدت رونق گرفته است. امکان اجاره ویلا در این روستا برای مسافران وجود دارد. 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط