Header-inner

کویر کاراکال یزد

146 08-بهمن-1399
کویر کاراکال یزد
کویر کاراکال یزد

کویر کاراکال یکی از کویرهای زیبای ایران است که در نزدیکی شهر بافق و روستای صادق آباد است که برخی آن را زیباترین کویر یزد می دانند. با ارشیا گشت همراه باشید تا این کویر زیبا را به شما معرفی کنیم.

کویر کاراکال یزد

کویر کاراکال یکی از معروفترین و شناخته شده ترین زیستگاه های کاراکال، که یکی از گربه سانان ایران است و به همین دلیل با این نام خوانده می شود. 

کاراکال

نزدیکی این کویر به روستای صادق آباد باعث شده تا نام کویر صادق آباد را نیز به آن بدهند. تماشای آسمان شب، تجربه تفریحاتی چون شترسواری، آفرود و …، اقامت در اقامتگاهی سنتی و زیبا و بهره بردن از آرامشی بی پایان، تجاربی است که در سفر به کاراکال نصیب تان می شود. وجود کمپینگ تفریحی توریستی شهید برزگری در روستای صادق آباد نیز باعث شده تا گردشگران از نظر دسترسی به امکانات و تفریحات مشکلی نداشته باشند و بیشتر برای این سفر ترغیب شوند.

بهترین زمان سفر به کاراکال

به طور کلی سفر به کویر اوایل پاییز تا نیمه بهار صورت می گیرد و بهترین زمان برای این سفر پاییز و زمستان است که هوا حالت معتدلی در روزها دارد.

راه دسترسی به کویر کاراکال

برای رسیدن به کویر کاراکال، باید از بافق وارد جاده ای آسفالته شوید که تا روستای صادق آباد ادامه دارد. در حدود ۹ کیلومتری کویر کاراکال، قلعه ای دیده می شود که باقرآباد نام دارد؛ یکی از دژهای تاریخی یزد که یادگاری از دوره قاجار است. این بنا را به دستور عبدالرحیم خان فرزند محمد تقی خان بافقی ساخته اند تا مردم به هنگام بروز خطرات به آن پناه ببرند و یا غلات را در آن ذخیره کنند. ۴۵ اتاق، ۲ برج نگهبانی، ۳ جایگاه سنگ اندازی و ۱۰ جایگاه تیراندازی بخش های مختلف این قلعه هستند.

جاهای دیدنی کویر کاراکال

نخلستان ها و باغ های انار و پسته

یکی از جاذبه های این کویر، نخلستان هایی است که در اطراف آن شکل گرفته اند. پیاده روی در میان این نخلستان ها تجربه ای جذاب برای شما خواهد بود. درختان انار و پسته هم از زیبایی های این منطقه هستند.

تپه‌ های شن‌ های روان کاراکال

این کویر میزبان تعدادی از بزرگترین تپه های شنی است که ارتفاع آنها به ۵۰ متر هم می رسد. با بالا رفتن از این تپه ها، منظره ای خیره کننده پیش روی تان قرار می گیرد. 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط