Header-inner
تنگه پیازه خرم آباد لرستان

تنگه پیازه خرم آباد لرستان

176 13-بهمن-1399
تنگه پیازه خرم آباد لرستان
تنگه پیازه خرم آباد لرستان

تنگه پیازه منطقه ای سرسبز واقع در استان لرستان است که آبشار و حوضچه های پلکانی زیبایی آن را چندین برابر کرده است و این منطقه را به یک منطقه گردشگری شگفت انگیز بخصوص در ایام نوروز تبدیل نموده است.با ارشیا گشت همراه باشید تا این مکان زیبا را به شما معرفی کنیم.

تنگه پیازه خرم آباد 

تنگه پیازه خرم آباد 

استان لرستان پایتخت طبیعت ایران آبشارهای خروشان و بی‌همتایی را دارا است که لرستان را یکی از دیدنی‌ترین نقاط کشور کرده و عزم هر گردشگری را برای حضور در استان جزم می‌کند.
آبشارهای رویایی و شگفت‌انگیز لرستان با گستره‌ای وسیع از طبیعت بکر و زیبا چشم‌ها را به مهمانی تلاقی آب و صخره فرا می‌خواند. سرزمین چهار فصل و زیبای لرستان به دلیل آب‌ و هوای کوهستانی و معتدل زیباترین طبیعت هستی را در دل خود جای‌داده است. 

تنگه پیازه خرم آباد 

تنگ پیازه که دارای آبشار و حوضچه‌های پلکانی است، در مسیر جاده الشتر و بریدگی زرین چغا، به سمت روستای بسطام و بعـد از تنگ حسـن و نرسیـده به روستای چم تکله قرار گرفته است.
کوه‌های مخملی این منطقه جذابیت خاصی دارند به خصوص اگر باران هم باریده باشد، ده‌ها آبشار ریز و درشت روی کوه شکل می‌گیرند و تصویر شگفت ‌انگیزی ایجاد می‌کنند که بهترین فرصت برای عکاسان طبیعت است.

بهترین زمان سفر به تنگه پیازه

بهترین زمان سفر به تنگه پیازه

فصل بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از تنگه پیازه، آبشارها و حوضچه‌های دیدنی آن است؛ هم جریان آب زیاد است و هم منطقه کاملا سرسبز و روح‌نواز. به همین خاطر طبیعت‌گردی در بهار می‌تواند حال روحی بهتری هم برایتان همراه داشته باشد. برای بازدید از این تنگه، می‌توانید در طبیعت زیبای آن کمپ بزنید. مناطق مختلفی برای این کار مناسب هستند؛ یکی اولین دشتی که درست قبل از تنگه قرار گرفته و یکی هم دشتی که نزدیکی تنگه پیازه قرار گرفته است.
در بازدید از این به تجهیزات خاص کوه‌نوردی نیاز ندارید. اما بهتر است کفش مناسب طبیعت‌گردی، کلاه و عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، پانچو یا بارانی، چراغ قوه، مواد خوراکی و آب آشامیدنی به همراه داشته باشید.


 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط