Header-inner
بهترین جاذبه های گردشگری شهر مشهد  

بهترین جاذبه های گردشگری شهر مشهد  

352 22-مرداد-1399
مکان های دیدنی شهر مشهد
بهترین جاذبه های گردشگری شهر مشهد  

بهترین جاذبه های گردشگری شهر مشهد  

مشهد یکی از معروف ترین شهر توریستی مذهبی ایران است. پایتخت معنوی کشورمان قطعا یکی از جاهایی است که نه تنها مقصد اصلی مسافران داخلی است بلکه بسیاری از گردشگران خارجی که به کشور می آیند نیز مشتاق دیدن جاذبه های مشهد هستند.
با وب سایت ارشیا گشت همراه باشید ما میخواهیم بهترین جاذبه های گردشگری مشهد  را که بسیار معروف هستند را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم .
مشهد بیشتر شهرت و اهمیت خود را به خاطر حرم مطهرامام رضا (ع) دارد . اما اماکن گردشگری آن بسیار زیاد است  و به همین علت ما در این بخش بهترین ها را به شما معرفی خواهیم کرد .

کوه سنگی یکی ازمعروف ترین مکان های دیدنی مشهد

پارک کوهسنگی دومین پارک بزرگ بعد از پارک ملت در شهر مشهد می باشد. این مجموعه ی تفریحی و علمی در خود دو تا از رشته کوه های بینالود را دارد. این مجموعه تفریحی زیبای در تابستان  پذیرش حجم زیادی از  گردشگران است کوه سنگی  پس از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی، رتبه سوم حضور مسافر و گردشگر را به خود اختصاص داده است از پارک کوه سنگی تا شهر مشهد خیابانی بسیار سر سبز قرار گرفته که معروف ترین خیابان این شهر می باشد.

این شهرت و توجه به کوه سنگی از جاذبه های مشهد گویی از دوره های قدیم بوده است زیرا حتی می گویند که شاه عباس صفوی در این منطقه تاج گذاری کرده است. 

در صورتی که به شهر مشهد سفر می کنید به شما توصیه می کنیم که علاوه بر زیات حرم امام رضا(ع) و بازدید از آرامگاه فردوسی ، از پارک کوهسنگی مشهد نیز دیدن نمایید


 آرامگاه  فردوسی از مناطق گردشگری مشهد

یکی از جاذبه های مشهد آرامگاه فردوسی است که نامش در بین با ارزش ترین دیدنی های این شهر قرار گرفته. 
آرامگاه  فردوسی  در ۲۰ کیلومتری مشهد و در نزدیکی روستای پاژ (فاز) با ۲۸ کیلومتر فاصله قرار گرفته است.
ساختمان فعلی آرامگاه فردوسی و موزه توس که الهام گرفته از شیوه معماری هخامنشی به ویژه آرامگاه کوروش بود به دستور انجمن آثار ملی در سال ۱۳۴۳ آغاز و با نظارت مهندس هوشنگ سیحون در سال ۱۳۴۷ به انجام رسیداین مقبره ی با شکوه از ۳ قسمت مختلف تشکیل شده که بخش تالار آن یکی از زیباترین قسمت های آن است.

محوطه ی اطراف این مقبره ۶ هکتار است و در محوطه ی مقبره یک کتابخانه و موزه قرار گرفته است. هر وقت از سال که به مشهد بروید، برای بازدید از این موزه مناسب است.

 آرامگاه  نادرشاه یکی مکان های تاریخی مشهد

آرامگاه نادر شاه یکی از آثار معماری مدرن ایران است  که  برای یادبود یکی از شاهان تاریخ ساز ایران یعنی نادر شاه؛ مجسمه ای بزرگ در سال ۱۳۴۲ ساخته شده که می گویند محل دفن واقعی این شاه است 
اما این مکان یکی از جاذبه گردشگری منحصر به فرد است که به شما اجازه می دهد تا با بخشی از تاریخ غنی و پر فراز نشیب ایران زمین آشنا شوید.
این مکان دیدنی دارای دو سالن است که هر دوی آن ها موزه هایی هستند که آثار جنگی و غیر جنگی مربوط به حکوت افشاریان را نشان می دهد. معروف ترین چیزی که از این مجموعه در ذهن هر کسی که از آن دیدن کرده باقی می ماند، مجسمه ی نادرشاه است که بر روی ستونی قرار گرفته است.
 شما در این جاذبه گردشگری می توانید از آثار تاریخی ارزشمندی مثل شمشیر نادرشاه و طیفی از سلاح ‌های تاریخی دیدن کنید. علاوه بر این بازدید از آرمگاه محمد تقی خان پسیان که در باغ نادری به خاک سپرده شده است را نیز فراموش نکنید.


 غار تاریخی مغان در مشهد

این غار تاریخی  در ۳۵ کیلومتری مشهد قرار گرفته است و بر اساس اکتشافات زمین شناسی در این منطقه، فسیل های حلزونی و مسیرهایی که به ۱۰۰ میلیون سال قبل می رسد، وجود دارد.

کشف و جستجو در این غار بسیار جذاب است اما یادتان نرود که به هیچ عنوانی بدون راهنما و وسایل ایمنی پا به این غار نگذارید.

باغ ملی اولین پارک تفریحی در مشهد 

باغ ملی  در سال ۱۳۴۵ افتتاح شد، باغ ملی در یکی از شلوغ ترین مراکز این شهر قرار گرفته است. در این باغ که یکی از جاذبه های مشهد است، انواع درخت های چنار قدیمی، فضای سبز گلکاری شده و انواع مختلفی از گیاهان قرار داده شده است. در باغ ملی، قناتی معروف شهر رد می شده است. این باغ در منطقه ای پر تردد و تجاری قرار گرفته است.
 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط