Header-inner
زمرد یکی از زیباترین آبشارهای ایران

زمرد یکی از زیباترین آبشارهای ایران

251 06-شهریور-1399
زمرد یکی از زیباترین آبشارهای ایران
زمرد یکی از زیباترین آبشارهای ایران

آبشار زمرد که به نگین استان گیلان معروف است یکی از زیباترین پدیده های گردشگری شهرستان تالش است که  همه ساله گردشگران و کوهنوردان بسیاری را به خود جذب می کند. با وب سایت ارشیا گشت همراه باشید ما در این بخش این آبشار زیبا را به شما معرفی میکنیم.

شهرحویق

حویق شهری تازه تاسیس است که از ترکیب دو روستای حویق  وچوبر  به وجود امده است . 
این شهر در چهل کیلومتری شمال شهرستان تالش واقع شده است.
شهر حویق با جمعیت 4194 نفر یکی از شهر زیبای تالش می باشد که در سی کیلومتری آستارا واقع شده است. مردم شهر حویق به زبان ترکی و تالشی صحبت می کنن ولی افرادی هستند که تالشی نمی دانند و باید به زبان ترکی با آن ها صحبت کنید.  
ییلاقات خوش آب و هوای حویق ، دره ها ، چمنزارها ، دره ها ی زیبا در فصل بهار و تابستان یکی از ظرفیت های جذب گردشگری منطقه تالش محسوب می شود. 
از ییلاقات دیدنی حویق می توان به برزوبگ، زری، زرگری، تول، کته چول و آترانماری اشاره کرد.

آبشار زمرد در شهر حویق 

در دل جنگل های این شهرحویق  آبشاری واقع شده است که بسیار منظره زیبایی دارد و یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تالش به حساب می اید.
ابشار زمرد  با بازار محلی این شهر حدود نه کیلومتر فاصله داردبرای رسیدن به آبشار زمرد باید از مسیری که قسمتی از آن آسفالت و قسمتی خاکی و کوهستانی است عبور کنیم تا به آبشار برسیم. 

همچنین علاقه مندان به صیادی هم میتوانند در این رودخانه به صید قزل آلا مشغول شوند.
در این منطقه دو آبشار در نزدیک هم قرار دارند که به آبشارهای دوقلو معروف اند ولی یکی از قلوها بزرگ تر و پرآب تر و بعدی کم آب تر و کوچک تر است.
آبشار کوچک پلکانی است و از دو پله آبشار با ارتفاع چهار و هشت متری تشکیل شده است. گفتنی است که ارتفاع آبشار بزرگ حدود 15 متر است.
پیاده روی در مسیر آبشار لحظات خوشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد زیرا در مسیر از تماشای زندگی، معماری، سنت ها و لباس های تالشی لذت خواهید برد.
 
 
 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط