Header-inner
جاذبه های گردشگری شهر پکن

جاذبه های گردشگری شهر پکن

179 19-شهریور-1399
جاذبه های گردشگری شهر پکن
جاذبه های گردشگری شهر پکن

شهرپکن  پایتخت کشور چین شهری  شلوغ و مملو از مردم و صداها و در عین حال جذاب وزیبا است. که به سرعت مدرنیزه شده اما برخی از جنبه های گذشته با شکوه خود را نگه داشته است. با وب سایت ارشیا گشت همراه باشید ما در این بخش جاذبه های گردشگری شهر پکن را به شما معرفی میکنیم.

برج ناقوس و برج طبل

گولو و ژانگلو به عنوان برج طبل و برج ناقوس در زبان انگلیسی شناخته شده‌اند، که برای کارمندان ثبت اوقات رسمی در پکن در طول سلسله یوان و مینگ استفاده شده است.
امروزه آنها جاذبه های توریستی هستند که بینشی به معماری سنتی چینی را ارئه می‌کنند. 
ژانگلو، برج ناقوس در چند قدمی پشت برج طبل واقع شده است. هر دو در یکی از چند مناطق باقی مانده هوتانگ در پکن واقع شده اند.
گولو، برج طبل، در تقاطع خیابان Gulou و Di’anmen ایستاده که در سال ۱۲۷۲ توسط کوبلای خان ساخته شده است. بازدیدکنندگان که قادر به بالا رفتن از پله‌های شیب دار هستند با نمایش بزرگی از پکن پاداش داده خواهند شد.

معبد لاما  در شهر پکن

این معبد توسط امپراتوران چینی ساخته شده است که شیفتگی عمیق برای نسخه تبتی مذهب بودا است. 
این معبد در بخش شمال شرقی پکن واقع شده است که یکی از بزرگترین صومعه‌های بودایی تبتی در جهان است.
در طول این سالها بسیاری از راهبان تبت و مغولستان در اینجا زندگی کرده و آموزش دیده‌اند، وهنوز هم راهبانی در محل اقامت امروزی وجود دارند. معبد شامل مجسمه بلند ۲۶ متری مایتریا بودا است که با یک قطعه از چوب صندل سفید حک شده است.

پارک بیهای در مرکز پکن

پارک بیهای در مرکز پکن

این پارک محبوب ترین پارک پکن و برای بازدید در هر زمان از سال لذت بخش است.
مردم در دریاچه در فصل زمستان اسکیت روی یخ انجام می‌دهند ودر فصل بهار زمانی که درختان شکوفه می‌دهند در آنجا قدم می‌زنند. 
معبد سفید داگوبای در آن به سبک تبتی در جزیره نقطه عطفی در پکن است. از آنجا که این پارک بسیار به شهر ممنوعه نزدیک است زمانی یک زمین بازی سلطنتی بوده است. 
صبح آخر هفته یک زمان خوبی برای بازدید است چرا که چینی‌ها می‌رقصند، آواز کارائوکه و یا اپرای پکن می‌خوانند، بدمینتون بازی می‌کنند یا کوارتت زهی را اجرا می‌کنند. این یک میز متنوع واقعی از سرگرمی است.

میدان تیانانمن در شهر پکن

این میدان بزرگترین میدان شهری در جهان است .میدان تیانانمن توسط بناهای تاریخی به سبک شوروی و ساختمان های دولتی احاطه شده است. این یک مکان حیرت انگیز و یک نقطه برای گزراندن اوقات و دیدن بازدید کنندگان از سراسر چین است. که بسیاری از آنها پایتخت خود را برای اولین بار مشاهده می‌کنند. 
مراسم بالا بردن پرچم و پایین آوردن آن در سپیده دم و هنگام غروب در قسمت شمالی میدان وجود دارد.

۴ شیر مرمری در مقابل دروازه تیانانمن وجود دارد، یکی از آنها در شمال غربی دارای یک سوراخ گلوله در معده خود را از زمان قتل عام درسال ۱۹۸۹ میدان تیانانمن دارد.

بادالینگ

بادالینگ (Badaling) ساده ترین محل برای دسترسی به دیوار بزرگ پکن است و یکی از شلوغ ترین مکان‌ها در چین است. 

شهر ممنوعه در پکن

شهر ممنوعه یکی از کاخ‌های بزرگ جهان است که همطراز با کاخ‌های کرملین، باکینگهام و ورسای است. شاید بتوان گفت این محبوب‌ترین جاذبه توریستی در پکن است که ازدحام جمعیت آن را اثبات می‌کند.
این شهر برای قرن ها مقر دولت چین بوده و در نتیجه محدودیت‌ها برای افراد عادی وجود داشته است.
امروز برای هر کسی که می خواهد در مورد میراث پادشاهی میانه یاد بگیرد قابل بازدید است. 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط