Header-inner
تونل درختی پارک جنگلی گیسوم 

تونل درختی پارک جنگلی گیسوم 

388 22-شهریور-1399
تونل درختی پارک جنگلی گیسوم 
تونل درختی پارک جنگلی گیسوم 

با ارشیا گشت همراه باشید ما در این بخش جنگل گیسوم در استان گیلان و شهرستان تالش به شما معرفی خواهیم کرد .
گیلان را می توان نگین زیبایی های شمال کشور دانست. کوهستان های تالش آب و هوای نیمه کوهستانی را به جنگل گیسوم بخشیده و در این جا خبری از آب و هوای شرجی نیست. 

جنگل گیسوم

بهترین زمان برای سفر به گیسوم بهار و تابستان است. که در این زمان در جنگل گیسوم که پیش می روید، جنگل و دریا در نقطه ای با هم تلاقی کرده و زیبایی های خارق العاده ای خلق شده است. اما زیبایی های این منطقه از شمال کشور به حدی تمام نشدنی ست که حتی اگر در پاییز و زمستان نیز فرصت سفر به گیسوم را پیدا کنید، باز هم طبیعت این ناحیه حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

مساحت جنگل گیسوم

این جنگل زیبا مساحتی نزدیک به 80 هکتار داشته و درختانی که در این وسعت می بینید همگی انبوه و با قامتی بلند هستند. 
وقتی در این جنگل خیال انگیز قدم می زنید، صدای چهچه پرندگان، بال های سحرآمیزی که در آسمان به هم می خورد، نور خورشید که از لا به لای شاخ و برگ درختان می تابد و… به بهشتی می ماند که هرگز تصورش را نکرده باشید.
همین طور داخل جنگل گیسوم امکانات تفریحی چون وسایل بازی مخصوص کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، تعدادی پلاژ، هتل، محل هایی برای پیک نیک، کمپینگ طبیعی، مسیرهای ویژه ی پیاده روی، موزه ی طبیعی گل و گیاه و… وجود دارد که جذای از مناظر زیبا و فضای سحرانگیز این جنگل دریایی به خود مشغولتان خواهند ساخت.

در این جنگل هفتاد و شش گونه ی گیاهی دیده می شود و به ویژه درختان انجیلی منظره ی منحصر به فردی خلق کرده اند.
وقتی به گیسوم سفر می کنید، فراموش نکنید که به قلعه رودخانه که به این جنگل نزدیک است نیز سر بزنید. همین طور از ساحل گیسوم تا شهر اسالم چیزی کمتر از 10 کیلومتر مسافت بوده و حیف است که جاده ی رویایی اسالم به خلخال را از دست بدهید.
 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط