Header-inner
جاذبه های گردشگری شهر فرانسه

جاذبه های گردشگری شهر فرانسه

200 25-شهریور-1399
جاذبه های گردشگری شهر فرانسه
جاذبه های گردشگری شهر فرانسه

فرانسه یکی از زیباترین کشور های اروپای غربی است و همواره جزو جذاب ترین کشور ها از نظر صنعت توریسم و گردشگری بوده است. 
قسمت‌ های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌ وهوای معتدل است و علاوه بر این، شاهد جاذبه‌ های گردشگری و توریستی  فراوانی در این کشور هستیم.
همین دو دلیل هستند که باعث شده‌ اند، سالانه‌، میلیون‌ ها نفر برای گردش به فرانسه سفر می‌کنند. 
باارشیا گشت همراه باشید ما در ادامه این شهر زیبا را به شما معرفی می کنیم.

برج زیبای ایفل درپاریس

برج زیبای ایفل درپاریس

بدون شک باید برج ایفل پاریس را یکی از نماد های فرانسه دانست؛ این برج به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب در فرانسه ساخته شد و به واسطه‌ جذابیت‌ هایش، مکانی جذاب برای توریست ها و گردشگر های بازدید کننده از کشور فرانسه، می باشد.
برج ایفل به وسیله ۳۳۶ پروژکتور نورپردازی شده است و ۲۰ هزار نور نقطه‌ای در شب این برج را به درخشش در می‌آورد که این نورها از ۸۰ کیلومتری قابل مشاهده هستند. در سال ۱۸۸۹ به وسیله ۱۰ هزار لامپ گازی نورپردازی شد از سال ۱۹۸۵ تا کنون با نور طلایی نورپردازی شده است.
این برج زیبا در سال ۷٫۸ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف می‌کند که با برق مصرفی یک روستای کوچک برابری می‌کند.  

جزیره کرس

جزیره Corsica

جزیره کرس یکی از مکان‌ های دیدنی فرانسه است که چهارمین جزیره‌ بزرگ مدیترانه نیز می باشد. این منطقه از آب و هوای معتدلی بهره‌مند است و به لطف ساحل زیبا و چشم انداز کوهستانی‌ اش، مکانی جذاب برای گردشگران محسوب می‌شود.

جزیره مونت سنت میشل

در قرن هشتم، جزیره‌ ای در نرماندی فرانسه بنا شد که بعد ها به مونت سنت مویشل معروف گردید. این جزیره، سرشار از جاذبه‌ های گردشگری است و سالانه چند صد هزار نفر از آن دیدن می‌کنند .
چیزی که مونت سنت مویشل را خاص می‌کند، ساختمان آن است که در بالا، صومعه قرار دارد، در پایین فروشگاه‌ ها وجود دارند و بعد از آن نیز ماهی‌گیران و کشاورزان مشغول به کار هستند. از این جزیره به عنوان یکی از نماد های فرانسه یاد می‌شود که در آن، آمیزه‌ ای از هنر و تاریخ کشور فرانسه را می‌توان یافت. این جزیره نیز جزو جاذبه های مطرح توریستی و گردشگری فرانسه می باشد.
جزیره مونت سنت میشل همواره تحت تاثیر جزر و مد قرار می گیرد و توسط آب تا ۲۵ کیلومتر از ساحل به عقب کشیده می شود. مد به سرعت در این منطقه اتفاق می افتد و تاکنون گردشگران زیادی در راه عبور از خلیج شنی غرق شده اند. 
قلعه مونت سنت میشل با منظره نفس گیر خود، در سال ۱۹۷۹ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

شهر انسی

این شهر از زیباترین مناطق سفر بوده و برای توریسم ها و گردشگران بسیار جذاب و مناسب است.

کورشول (معروف ترین پیست های اسکی فرانسه)

کورشول یکی از معروف ترین پیست های اسکی فرانسه و بزرگ ترین پیست اسکی جهان، واقع در منطقه آلپ، یکی از بهترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری و توریستی فرانسه می باشد. علاوه بر این که اسکی در این منطقه بسیار لذت بخش است، نباید از وسعت زیاد آن که از اتصال هفت روستای فرانسه تشکیل می شود، گذشت !

کاخ ورسای در فرانسه

این کاخ  در دوره لویی چهاردهم، در نزدیکی پاریس احداث شده است . کاخ ورسای عنوان بزرگ ترین کاخ سلطنتی جهان و یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری و توریستی جهان محسوب می شود. این کاخ از چندین ساختمان زیبا، فضای باز فوق العاده، دریاچه مصنوعی، چندین آب نمای زیبا و چند تالار ( از جمله تالار آینه ) تشکیل شده است و به همین دلیل از مناطق و جاذبه های گردشگری و توریستی فرانسه به شمار می رود.

باغ تویلری

باغ تویلری، یک پارک محبوب در سبک رسمی فرانسوی است که بین موزه لوور و میدان کنکورد قرار دارد. در این باغ مجسمه های متعدد و چندین موزه وجود دارد.

 

سواحل نیس

یکی از شهر های ساحلی مدیترانه و از جمله مهم ترین جاذبه های توریستی و گردشگری فرانسه شهر نیس می باشد.
این شهر دارای ساحلی زیبا که افراد بسیاری روزانه برای گردش، قدم زدن، ورزش کردن و تفریح به آن می‌روند. علاوه بر این، هتل‌ های ماسه‌ ای و زیبا، مزیت دیگر این مکان به شمار می‌رود. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، سواحل نیس را فراموش نکنید!

موزه لوور پاریس

موزه لوور با داشتن کلکسیونی افسانه ای از اشیاء قدیمی، احتمالاً معروف ترین موزه در جهان می باشد. این موزه در داخل کاخ لوور که زمانی محل اقامت خانواده سلطنتی فرانسه بود قرار گرفته است.  

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام، یکی از اولین کلیساهای است که در سبک گوتیک ساخته شد. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1163 آغاز شده و برای تقریباً دو دهه به طول انجامید. از بالای برج شمالی این کلیسا، شما می توانید نمایی عالی از شهر را مشاهده کنید.

کلیسای قلب مقدس

قلب مقدس، یک کلیسای سلطنتی در سبک روم شرقی است که در بالای تپه مونتمار (Montmartre) واقع شده است. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1875 آغاز شده و در سال 1914 به پایان رسید.

خیابان شانزه لیزه  پاریس

خیابان شانزه لیزه معتبرترین و معروف ترین خیابان پاریس و شاید تمام دنیا است . این خیابان از میدان کونکورد  تا طاق پیروزی کشیده شده است


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط