Header-inner
جنگل تیلاکنار مازندران + تصاویر

جنگل تیلاکنار مازندران + تصاویر

312 25-شهریور-1399
جنگل تیلاکنار مازندران
جنگل تیلاکنار مازندران + تصاویر

جنگل تیلاکنار در یکی از شهر های توریستی مازندران به نام  متل قو یا سلمانشهر قرار دارد. این شهر به دلیل وجود یک متل به نام قو به این نام معروف شده و یکی از شهرهای ساحلی دریای خزر است. با ارشیا گشت همراه باشید ما شما را با جنگل تیلاکنار در مازندران آشنا می کنیم.
این شهر ۲۱۶ کیلومتر با تهران فاصله دارد. و به‌ خاطر داشتن ساحلی زیبا و منظره‌های طبیعی میزبان گردشگران بسیاری‌ است. 

جنگل تیلاکنار

جنگل تیلاکنار مازندران

تیلا در زبان محلی به معنای «چنگک» و چوب بلندی که برای چیدن انار و گردو استفاده‌ می‌شود، است. کلایه در زبان گیلکی به معنای محله‌ می‌باشد. تیلا به معنای شاد و مدرن نیز ‌می‌باشد. این جنگل  در دامنه رشته کوه البرز و در نواحی جنوبی شهر واقع شده، فضایی بسیار متفاوت و سرسبز را ایجاد کرده است.  یکی از ویژگی‌‌های آن فاصله اندک تا ساحل دریا است.از این جنگل یک مسیر فرعی به سمت کلارآباد و کلاردشت وجود دارد. این راه مال‌رو قدیمی از جنگل زیبای تیلا کنار آغاز‌ می‌شود و تا پینبور کلاردشت ادامه دارد. پیشنهاد ‌می‌شود برای پیمودن این مسیر از راهنمایان محلی کمک گرفته و لوکیشن جنگل تیلا کنار را داشته باشید. در این مسیر می‌توانید از زیبایی‌های دریاچه دایورک نیز لذت ببرید.

ساختمان‌‌های لوکس و مدرن زیادی در سلمان‌شهر به چشم‌ می‌آید. در دل جنگل تیلا کنار نیز یک هتل چهار ستاره زیبا ساخته شده است.

 اما نکته‌ی بسیار ناراحت کننده وجود انواع زباله و پلاستیک و فلز در این مسیر و جنگل است. بیایید هرکدام از ما برای حفظ این جنگل و زیستگاه طبیعی قدمی برداریم و در تمیز نگه داشتن آن کوشا باشیم!

جاذبه‌های جنگل تیلاکنار مازندران

جنگل‌نوردی، عکاسی و پیک‌نیک از جمله تفریحات جنگل‌های انبوه متل قو است. اگر بخواهید کمی دورتر بروید از سمت متل قو- رامسر و تنکابن جنگل‌هایی مانند دو هزار و سه هزار را خواهید دید و از سمت متل قو- چالوس نیز جاذبه‌های سرسبز تماشایی منتظر شماست.
و همچنین رودخانه‌ای کم‌ عمق در این جنگل وجود دارد که می‌توانید اطراف آن بنشینید و همراه دوستان و خانواده پیک‌نیک برگزار کنید. به‌ لطف وجود درختان انبوه و جریان آب دائم رودخانه، هوای این منطقه حالت مطبوع و دلنشین دارد.
بهتر است که شب را استراحت  و صبح زود جنگل‌گردی را آغاز کنید. می‌توانید در این منطقه چادر بزنید یا راهی روستاهای این منطقه شوید و اتاق کرایه کنید.

تصاویر زیبا از جنگل تیلاکنار مازندران


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط