Header-inner
معرفی جاذبه های طبیعی گرگان

معرفی جاذبه های طبیعی گرگان

215 29-شهریور-1399
معرفی جاذبه های طبیعی گرگان
معرفی جاذبه های طبیعی گرگان

یکی از زیباترین شهرهای شمال کشورمان گرگان است که دارای جاهای دیدنی فراوان، جنگل های انبوه و پوشش گیاهی جنگلی و آبشارهای فراوان است .
هرچند گرگان دریا ندارد ولی جنگل‌های بکر و دست نخورده‌اش، هوای مطبوعش و مه ای که بلندی‌هایش را پوشانده، هر سال مسافران زیادی را راهی این شهر می‌کند. با ارشیا گشت همراه باشید تا جاذبه های طبیعی گرگان را به شما معرفی کنیم.

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران

پارک جنگلی ناهارخوران  یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین مناطق تفریحی شهر گرگان است که به درختان زیبا و سر به فلک کشیده‌اش، شهره است. همچنین آب‌وهوایی مطبوع و دلنشین به‌همراه دامنه‌ی پرشیب جنگلی، از دیگر جاذبه‌های این پارک است. 
ناهارخوران درختانی بلند و انبوه دارد. برای دیدن آن باید به چهار کیلومتری جنوب شهر گرگان بروید و اصلا هم لازم نیست نگران مکانی برای نشستن و برپا کردن وسایل پیک‌نیکتان باشید چون در آن آلاچیق‌ها و امکانات گردشگری وجود دارد.
در جنگل ناهارخوران آبشاری هم به  نام زیارت وجود دارد که ارتفاع آن به ۱۶ متر می‌رسد. این ارتفاع زیاد است و ایستادن کنار آب جاری از آبشار زیارت در تابستانی گرم می‌تواند، حال و هوای به شدت جذاب و ویژه‌ای برایتان به همراه داشته باشد.
رفتن به آبشار زیارت در دل جنگل‌های ناهارخوران می‌تواند یکی از بهترین برنامه‌های سفرتان به گرگان باشد.

گردشگری گرگان

جنگل توسکستان

جنگل توسکستان جنگلی زیبا با آب‌وهوایی دلنشین  است که در ۴۰ کیلومتری  جنوب شرقی گرگان قرار دارد. که در فصل تابستان تفرجگاه بسیاری از گردشگران و دوستداران طبیعت است. 
بالاترین نقطه این جنگل را منطقه جهان‌نما می‌نامند که با عبور از جاده‌های پرپیچ ‌وخم به آن می‌رسند. در زمستان این منطقه پوشیده از برف و یخ است و هوای بسیار سرد آن اجازه اقامت طولانی را در آن نمی‌دهد و در تابستان هوای خنک و دلنشین و حتی کمی سرد آن موجب توجه بسیاری از گردشگران به جنگل توسکستان شده است.

گردشگری گرگان

پارک جنگلی آلنگدره

جنگل النگدره که به‌عنوان یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری کشور شناخته شده است که در بلوار ناهارخوران گرگان قرار دارد. رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریبا از وسط آن می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، سه چشمه وجود دارد که چشم‌انداز طبیعی منحصربه‌فردی ایجاد کرده است. پوشش گیاهی ابن جنگل را درختان انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل می‌دهد
این پارک همانند بسیاری از فضاهای طبیعی و گردشگری گرگان از آب‌وهوایی مطلوب، دلنشین و مطبوع برخوردار است که به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری و تفرجگاه‌های نمونه‌ی شهر گرگان با حدود ۱۸۵ هکتار وسعت و هشت چشمه‌ی طبیعی محسوب می‌شود.

گردشگری گرگان

آبشار رنگو

آبشار رنگو در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان قرار دارد آبشاری با بستری نیم ‌دایره‌ی که از یک محل ریزش اصلی و چند محل ریزش فرعی تشکیل شده است. که در اطراف آن  می‌توان پوشش گیاهی متنوعی را نظاره کرد که در کنار آب‌وهوایی خنک و لطیف گزینه‌‌ای مناسب و عالی برای بازدید گردشگران محسوب می‌شود.

گردشگری گرگان

مرکز تفریحی جهان‌نما

مرکز تفریحی جهان‌نما تفرجگاهی شگفت‌انگیز است که در ارتفاعات جنوب گرگان و در جنوب شرقی شهرستان کردکو قرار دارد. در این ناحیه طبیعتی بسیار زیبا مناطقی بکر با جانوران وحشی و غاری به نام جهان‌نما وجود دارد که یکی از منابع ارزشمند گلستان محسوب می‌شود. این تفرجگاه سالانه میزبان جمع زیادی از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است.

گردشگری گرگان

آبشار نومل گرگان

آبشار نومل از ۶ آبشار بزرگ  تشکیل شده است که در فاصله‌ی چهار کیلومتری از شمال روستایی به همین نام و در قلب جنگل‌های منطقه‌ای به نام چهل گیسو قرار دارد. از ویژگی‌های آن، مسیر دسترسی سخت و دشوار است که به همین دلیل می‌توان شاهد منطقه‌ای بکر و دست‌نخورده بود.

گردشگری گرگان

دریاچه‌ زیبای توشن

دریاچه توشن از جاهای دیدنی گرگان است که با وجود احاطه شدن با جنگلی سرسبز، تصویری رویایی شبیه کارت‌پستال می‌سازد. آب و هوای دریاچه توشن هم مانند حال و هوایش زیبا و مطبوع است. این دریاچه دارای  گونه‌های مختلفی از ماهیان است  که در فصول مختلف مورد استفاده ماهیگیری قرار می‌گیرد.
این جنگل زیبا در بخش جنوبی روستای توشن النگدره و در پنج کیلومتری جنوب گرگان قرار دارد .
 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط