Header-inner

دریاچه ولشت

183 04-آبان-1399
دریاچه ولشت
دریاچه ولشت

دریاچه ولشت یکی از دریاچه های آب شیرین ایران است که در شمال شرق کلاردشت قرار دارد که موقعیت آن کوهستانی و 25 کیلومتری جاده چالوس نزدیک به مرزن آباد است.همچنین علم کوه در قسمت جنوب غرب این دریاچه قرار دارد. 
نام این دریاچه در لیست 10 دریاچه آب شیرین کشور قرار دارد باید بدانید این منطقه محیط زندگی مناسبی برای بسیاری از آبزیان و پرندگان است. باارشیا گشت همراه باشید تا این دریاچه زیبا را به شما معرفی کنیم.

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت به وسیله کوه های عظیم و زیبا محاصره شده و این ویژگی نمای جذاب و کم نظیر به این دریاچه بخشیده است.
آب این دریاچه با جوشیدن چشمه های زیرزمینی و آب باران تامین می شود هوای این منطقه مرطوب اما خنک می باشد.و مکان بسیار زیبایی برای گردشگری محسوب می شود
دریاچه ولشت در سال 1384 به عنوان منطقه توریستی معرفی گردید و از آن پس ساخت و ساز و امکانات رفاهی این دریاچه جذاب آغاز شد در گوشه و کنار این دریاچه تنها چند درخت به چشم می خورد که آن هم فقط مورد استفاده چند مسافر قرار می گیرد پس بقیه مسافران نشستن روی اندک فضای اطراف دریاچه را چه در باران و چه در آفتاب سوزان برای تماشای لذت بخش زیبایی های دریاچه ترجیح می دهند.
تشابه نسبی این دریاچه به استخر بزرگ به خاطر عمق بیش از 40 متری و دارا بودن آب شیرین و زلال شناگران و گردشگران را وسوسه و تحریک به شنا کردن می کند.

دریاچه ولشت

همچنین در سفر به این دریاچه از ماهیگیری غافل نشوید و ابزارهای لازم جهت ماهیگیری را با خود به همراه داشته باشید.

شهره مرزن آباد

شهره مرزن آباد در25 کیلومترجاده کرج چالوس قرار دارد که دو منطقه ییلاقی معروف به کلاردشت و کجور در بخش های شرقی و غربی قرار دارند و چشم اندازهای فرهنگی و طبیعی جذابی را دارا هستند

کلاردشت در 12 کیلومتری مرزن آباد  واقع است.

دریاچه ولشت

مسیردسترسی دریاچه

23 کیلومتر بعد از پل کجور و 3 کیلومتر قبل از مرزن آباد در محور چالوس به تهران راهی آسفالت به سمت غرب برای رسیدن به دریاچه ولشت وجود دارد که راه شما را از جاده اصلی جدا می سازد،با گذراندن پیچها و سربالایی ها و گذشتن از کنار جنگل های دیدنی کاج به روستایی به نام کردی چال می رسید که از آن روستا یک راه خاکی شما را به ولشت می رساند.

بهترین زمان سفربه دریاچه ولشت

بهار و تابستان بهترین زمان سفر به این دریاچه است  ولی در زمستان و پاییز دمای این منطقه به منفی 30 درجه می رسد تا جایی که دریاچه یخ میزند. البته این واقعیت بر هیچکس پوشیده نیست که جاذبه های بسیار ویژه در همه فصول زیباییهای خاص خود را دارد.

دریاچه ولشت

اگر قصد سفر به دریاچه زیبای ولشت را دارید به نکات زیر توجه کنید

اگر احیاناً قصد سفر بدون وسیله نقلیه به این منطقه را دارید باید آمادگی قبلی داشته باشید چرا که راه پیاده زیادی را باید طی کنید تا به مقصد برسید.

به دلیل کوهستانی بودن دریاچه ولشت توصیه میکنیم تنها در فصل تابستان به آنجا سفر کنید.

به دلیل بارندگی در این منطقه راه های خاکی غیر قابل عبور می شوند پس اگر با وسیله نقلیه قصد سفر به این منطقه را دارید زکانی را که هوا بارانی نیست راهی سفر شوید.

هزینه خرید در آنجا دو سه برابر است پس وسایل مورد نیازتان را حتی الامکان با خود به همراه داشته باشید.

دریاچه ولشت در هنگام شب بسیار دیدنی و سحر انگیز جلوه می کند پس برای سفر به آنجا حداقل یک شب اقامت داشته باشید.

حتما لباس گرم با خود به همراه داشته باشید چرا که هوای دریاچه مخصوصا در شب بسیار خنک است.

بخاطر بارندگی که هر لحظه ممکن است تجربه کنید نیاز است چادر های ضد آب به همراه داشته باشید تا آب به داخل چادر نفوذ نکند.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط