Header-inner
باغ گل کوکنهوف هلند

باغ گل کوکنهوف هلند

399 05-مهر-1399
باغ گل کوکنهوف هلند
باغ گل کوکنهوف هلند

قدم زدن میان طبیعتی زیبا و ناب در سرزمین گل های دنیا هلند، حس و حالی دارد وصف نشدنی و خارق العاده با ارشیا گشت همراه باشید تا باغ گل کوکنهوف هلند را به شما معرفی کنیم.

باغ گل کوکنهوف هلند

باغ گل کوکنهوف هلند

کوکنهوف که با نام باغ اروپا هم شناخته می شود یکی از محبوب ترین باغ های گل کشور هلند می باشد. این باغ در شهر آرام و دنج لیزل و در کشور هلند واقع شده است و بزرگ  ترین باغ بهاری هلند است که در جنوب شهر معروف آمستردام است. این باغ اغلب در بهار و به مدت دو ماه بازگشایی می شود تا بازدیدکنندگان بتوانند از زیبایی هایش استفاده کنند، این دو ماه که با نام جشنواره ی لاله هم شناخته می شود بزرگ ترین جشنواره ی گل لاله در جهان است.

این باغ بزرگ ۳۲ هکتار وسعت دارد پس حداقل باید ۲ الی ۳ ساعت کامل برای آن زمان کنار بگذارید. این باغ در ۳۵ کیلومتری جنوب شهر آمستردام و در ۲۲ کیلومتری جنوب فرودگاه بین المللی شیفول است.

باغ گل کوکنهوف هلند

تمام گل هایی که در این باغ می بینید  با دست و بدون کمک هیچ ابزار و ماشینی، به هنرمندانه ترین شکل ممکن کاشته شده اند. این باغ  دارای چندین بخش مختلف است. مانند حوضچه های آب که باعث چندین برابر زیبایی نمای باغ گل کوکنهوف هلند شده اند.

این باغ یک فضای بیرونی دارد که مملو از گل های لاله رنگارنگ است که به طور کلی می توان گفت که در باغ گل کوکنهوف هلند انواع مختلفی از گل ها کاشت شده است مانند گل های میخک و زنبق، ارکیده، گل های سوسن و گل های نیلوفر و... با این حال این باغ بیشتر به گل های لاله اش مشهور است.

باغ گل کوکنهوف هلند

همچنین این باغ دارای چندین آلاچیق چوبی زیبا است و در این آلاچیق هم گل هایی مثل گل رز و نرگس قرار دارند و بیشتر مواقعی که هوا بارانی باشد، از این آلاچیق ها استفاده می شود.
زمین های بازی، مزارع زیبا و راه های سنگ فرش شده همه و همه در این باغ گرد هم آمده اند تا خانواده ها بتوانند ساعاتی را در کنار هم سپری کنند و برای کارهای روزمره آماده شوند.

آسیاب بادی

نمی توان از باغ گل کوکنهوف هلند بازدید کرد و آسیاب بادی آن را ندید، آسیابی قدیمی که در قرن نوزدهم ساخته شده است و امروزه قسمت هایی از آن باقی مانده است. به جارت می توان یکی از اصلی ترین بخش های بازدید از این باغ دیدن این آسیاب بادی است که نباید از دست داد.

افتخارات باغ گل کوکنهوف

برنده ی جاذبه ی پر جاذبه ترین نقطه ی اروپا
دارا بودن 2500 اصله درخت در 87 گونه ی مختلف
بازدید 44 میلیون نفر طی 60 سال گذشته از این باغ گل
بزرگترین باغ گل لاله ی دنیا
طراحی 15 کیلمتر راه برای پیاده روی
بزرگترین باغ مجسمه در هلند


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط