Header-inner
جاذبه های گردشگری شهر ورونا در ایتالیا

جاذبه های گردشگری شهر ورونا در ایتالیا

342 15-مهر-1399
جاذبه های گردشگری شهر ورونا در ایتالیا
جاذبه های گردشگری شهر ورونا در ایتالیا

شهر ورونا، یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در ایتالیا به شمار می‌رود که آن را به عنوان شهر رومئو و ژولیت می‌شناسند، اما جاذبه‌های این شهر فقط به همین مورد محدود نمی‌شود. اگر به دنبال هنر، معماری، اپرا و شهرت ادبی می‌گردید، ورونا یکی از بهترین گزینه‌ها به حساب می‌آید. با ارشیا گشت همراه باشید تا این شهر زیبا را به شما معرفی کنیم.

گردشگری ورونا

خانه ژولیت معروف ترین جاذبه ورونا

این خانه معروف‌ترین مکان گردشگری در ورونا است هرچند که شخصیت رومئو و ژولیت در داستان شکسپیر کاملاً تخیلی می‌باشد و ژولیت واقعاً در این خانه زندگی نکرده، اما بالکن معروف این خانه و مجسمه‌ی برنز ژولیت که در حیاط این مکان واقع شده، عشاق و دوستداران این داستان رمانتیک را به سمت خود جلب کرده است و لقب شهر عشق  نیز که به ورونا نسبت داده می‌شود، از وجود همین خانه نشأت می‌گیرد.

گردشگری ورونا

آمفی تئاتر رومی یا تماشاخانه‌ی ورونا

این تماشاخانه نیز نماد ویژه‌ی شهر ورونا به حساب می‌آید. البته این مکان را به طور ساده با نام آرِنا نیز می‌شناسند و قدمت آن احتمالاً به قرن اول میلادی برمی‌گردد. 
آمفی تئاتر رومی در میدان دیدنی بِرا قرار دارد  و مانند آمفی‌تئاترهای دیگر، ابتدا محلی برای برگزاری مبارزات گلادیاتورها بوده و تا 30،000 نفر ظرفیت داشته است. 
همچنین این آمفی‌تئاتر، یکی از بهترین بناهای تاریخی محسوب می‌شود که توانسته‌اند ساختار اصلی آن را به خوبی حفظ کنند. 
برای نمای بیرونی آن از آجر و مرمر مخصوص شهر ورونا استفاده شده که حالتی کروماتیک به آن می‌دهد. 
اما امروزه این مکان، یکی از استیج‌های مهم برای برگزاری کنسرت‌ها و جشنواره‌های موسیقی به شمار می‌رود.

گردشگری ورونا

قلعه وکیو 

ساخت این قلعه به دستور خاندان اسکالیجری در سال 1354 میلادی صادرشد. تا از خطرات و شورش‌هادر امان باشند .
قلعه وکیو به پل اسکالیجرو متصل است که درواقع برای آن‌ها، راه فراری به حومه‌ی شهر به حساب می‌آمد. 
برج‌های اصلی این قلعه به چشم‌انداز بی‌نظیر شهر، پل و تپه‌های اطراف دسترسی دارد. . حیاط اصلی و زمین رژه در سمت راست قلعه‌ی وکیو و «عمارت اسکالیجر» هم در سمت چپ آن قرار گرفته که اربابان در آن زندگی می‌کردند.

گردشگری ورونا

کلیسا سن زنو

این کلیسا یکی از بهترین نمونه‌های معماری رمانسک در ایتالیا محسوب می‌شود و از ظاهر آن اینطور برمی‌آید که به قرن 12 میلادی تعلق داشته باشد.
 پیشنهاد می‌کنیم حتماً از درهای هر 2 سمت و نقاشی‌های دیواری مربوط به قرن 13 تا 15 میلادی آن نیز دیدن کنید. افسانه‌ای وجود دارد که طبق آن ظاهراً در زمان طغیان رود «آدیجه» (Adige) در سال 589، آب در نهایت جلوی درب ورودی این کلیسا متوقف می‌شود که در محل دفن هشتمین اسقف ورونا، یعنی «سنت زنو» واقع شده بود.

گردشگری ورونا

پیاتزا دل اربه

پیاتزا دل اربه یا همان میدان اِربه یکی از تماشایی‌ترین میدان‌ها در ایتالیا است که چترهای سایه‌بان و بناهای تاریخی، آن را احاطه کرده‌اند. 
این میدان در روزهای شنبه و یکشنبه، تبدیل به بازار سبزیجات و میوه‌های رنگارنگ می‌شود و حکم سالن پذیرایی شهر ورونا را پیدا می‌کند.
از بنا های معروف این میدان می توان به  مجسمه‌ی مریم مقدس ورونا ، برج لامبرتی ، خانه‌ی ماتزانتی، کاخ مافِی اشاره کرد.

گردشگری ورونا

میدان سینیوری 

میدان سینیوری  یک یدیگر از بناهای تاریخی  ورونا است که کاخ‌های بسیاری را دربرمی‌گیرد که با گذرگاه‌های تاق‌دار به هم متصل شده‌اند. شاعر معروف ایتالیایی، یعنی دانته، بعد از اخراجش از فلورانس در ورونا زندگی می‌کرد و مجسمه‌ی او درست در مرکز این میدان قرار دارد. 
لوجا دل کُنسیلیونیز در بخش شمالی این میدان واقع شده که یکی از بهترین بناهای ساخته شده به سبک رنسانس اولیه در ایتالیا به حساب می‌آید و سقف آن را با مجسمه‌هایی از شهروندان معروف ورونا تزئین کرده‌اند.

گردشگری ورونا

کلیسای جامع ورونا ایتالیا

کلیسای جامع ورونا در قرن 12 میلادی به سبک رمانسک ساخته شده است. اما قدمت شبستان آن به سبک گوتیگ قرن 15 تعلق دارد. بر روی در ورودی اصلی و زیبای این کلیسا، تندیس اولیور و رولاند قرار دارد که از دلیران پادشاه کارل بزرگ یا همان شارلمانی به حساب می‌آمدند. مقبره‌ی سنت آگاتا هم در این کلیسا واقع شده است .

گردشگری ورونا

کلیسای سنت آناستازیا

کلیسای سنت آناستازیا به سبک گوتیک ودراواخر قرن 13 میلادی ساخته شده است. این کلیسا در میدانی کوچک در مرکز شهر ورونا و در نزدیکی کلیسای سانتا ماریا آنتیکا واقع شده است. 
صحنه‌هایی از زندگی سنت پیتر را می‌توان بر روی درگاه این مکان مشاهده کرد که بر روی سنگ حک شده‌اند و بالاتر از آن‌ها، یک دیوارنگاری مربوط به قرن 15 میلادی قرار دارد. 

گردشگری ورونا

کاخ جوستی

قدمت این کاخ به قرن 16 میلادی برمی‌گردد و باغ جوستی درپشت این کاخ قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از میان باغچه‌های گل‌کاری شده، مجسمه‌ها و باغ مارپیچ آن عبور کنند. باغ جوستی، یک راه دیگر نیز دارد و از آن سمت به باغی کوچک‌تر می‌رسد که دورنمای شهر توسط درخت‌های سرو قدیمی قاب گرفته شده است. این باغ در شمار بهترین باغ‌های رنسانس در ایتالیا به شمار می‌رود و اگر به دنبال جایی برای لذت بردن از طبیعت، فرار از گرما و شلوغی مرکز شهر هستید، بازدید از این باغ خالی از لطف نخواهد بود.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط