Header-inner
جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

196 15-مهر-1399
جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا
جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

تورین اولین پایتخت کشور ایتالیا است. تورین یک شهر زیبا و پرطرفدار مملو از خیابان ها و میدان های وسیع می باشد. این شهر در شمال غربی ایتالیا قرار گرفته است.و به واسطه پیشینه تاریخی غنی‌ای که دارد، جاذبه های گردشگری مختلفی را در خود جای داده است با ارشیا گشت همراه باشید ما در این بخش جاذبه های گردشگری شهر تورین را به شما معرفی خواهیم کرد.

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

کاخ سلطنتی رئال

کاخ رئال در میدان پیازا کاستلو در مرکز تورین قرارگرفته است. و یک ساختمان متعلق به قرن هفدهم می باشد که از بیرون تقریبا ساده به نظر می رسد. اما زمانی که به داخل آن پا می گذارید، با دیدن ساختمان ماداما فلیچیتا و 26 آپارتمان دولتی تزئین شده مات و مبهوت می شوید. در سمت راست، زراد خانه ای سلطنتی و قدیمی وجود دارد که یکی از بزرگترین مجموعه های اسلحه و زره در اروپا، یونیفرم های کامل مجهز به زره و غیره که قدمت آن به قرن 15و19 باز می گردد، در آن وجود دارندباغ زیبای رویال (جیاردینی رالی) که در گوشه ای از ورودی درموزه ی آنتیچیتا قرار گرفته و مملو از یافته های باستان شناسی متعلق به دوران ماقبل تاریخ در دوره عصر پسامان رومی می باشد، از کاخ رئال هم فراتر رفته است.  کتابخانه ورودی جداگانه ای در سمت چپ قرار دارد که یکی از چشمگیر ترین جاذبه های ایتالیا محسوب می شود.

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

کاخ ماداما

کاخ ماداما قصر بزرگی است که در میدان اصلی شهر قرار گرفته. علت نامگذاری آن به خاطر دو بانو سلطنتی بود که در این ساختمان زندگی می کردند. ظاهر این ساختمان غیرعادی است و ترکیبی از دروازه های روم باستان با معماری های قرون وسطی و سبک باروک در معماری آن به کار رفته است. برای مدتی از این قصر به عنوان خانه‌ی مهمان‌های حاکم وقت استفاده می‌شد، اما در سال ۱۶۳۷ فردی فرانسوی به نام Christine Marie که نماینده دوک چارلز دوم بود، این قصر را به عنوان محل سکونت خود انتخاب کرد. اما در حال حاضر کسی در این قصر زندگی نمی کند و از آن به عنوان موزه مدنی هنرهای باستانی استفاده می شود. 

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

مول آنتونیلیانا

خیابان مسقف ویا پو از میدان پیازا کاستلو شروع می شود و تا شهر پیازا ویتورو ونتو و رودخانه پو کشیده می شود. درست در شمال شهر ویاپو، مول آنتونیلیانا پدیدار می شود. این بنا در سال 1863 توسط الساندرو آنتونلی با مناری مخروطی شکل با ارتفاع 168 متر و به عنوان یک پرستشگاه ساخته شد.

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

کلیسای جامع تورین

این کلیسا در واقع تنها بنای به جای مانده از دوران رنسانس است. ولی علت اصلی شهرت آن به خاطر اثر مشهور «کفن تورین» است. این پارچه کتانی گفته می شود که بدن حضرت مسیح را در خود جای داده بود. در حال حاضر این کفن در داخل کلیسا نگهداری می شود ولی به ندرت در معرض نمایش قرار می‌گیرد. و در طاقی ضد گلوله، ضد آتش، در آب و هوای کنترل شده و در پشت محراب جناح چپ کلیسا از آن نگهداری می شود.

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

موزه مصری ایگزیو

شاید فکر کنید که برای دیدن آثار باستانی مصر رفتن به تورین گزینه عاقلانه ای نیست؛ اما بهتر است بدانید در هیچ مکانی خارج از قاهره، مجموعه ای بهتر از این نخواهید یافت. این موزه در واقع دومین موزه مصرشناسی بزرگ در جهان است و در سال ۱۸۲۴ افتتاح شد
اینجا مجموعه ای از بهترین آثار باستانی موجود از تمدن مصر است. بغضی از آثار موجود در این موزه نتیجه ی حفاری های چنین ساله باستان شناسان ایتالیایی است. این تلاش چندین ساله منجر به ایجاد مجموعه‌ای بسیار با ارزش از مومیایی ها، مجسمه ها، ظروف، عکس ها و سایر آثار با ارزش مصری است.

جاذبه‌های گردشگری شهر تورین ایتالیا

موزه خودرو شهر تورین

خودروسازی فیات یکی از غول های خودرو سازی جهانی در شهر تورین قرار دارد،‌ اینکه یک موزه مخصوص خودرو در این شهر قرار گرفته باشد امری طبیعی به نظر می رسد. اگرچه این موزه در مرکز شهر تورین قرار ندارد،‌ ولی با این حال دسترسی به آن بسیار آسان است و بازدید از آن قطعاً‌ ارزشش را خواهد داشت. بازدید از این موزه برای هر سنی جالب خواهد بود.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط