Header-inner
معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا

معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا

186 20-مهر-1399
معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا
معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا

کشورترکیه دارای جاذبه های گردشگری زیادی است  که در سراسر این کشور پخش شده اند. یکی از بهترین و اصلی ترین مراکز گردشگری در کشور ترکیه بدون شک شهرآنتالیا است که گویی آن را به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین دارنده ی ساحل در قاره ی آسیا و مناطق خاورمیانه می شناسند. البته بدیهی است که سواحل آنتالیا بسیار مشهور هستند و از این رو هم که مناطقی توریست پذیر هستند، دارای امکانات گردشگری بسیار فراوانی نیز می باشند. با ارشیا گشت همراه باشید تا جاذبه های گردشگری آنتالیا را به شما معرفی کنیم.

گردشگری آنتالیا

شهر سیده 

سیده به معنای درخت انار است . شهر سیده در کنار ساحل مدیترانه قرار گرفته است و میزبان بسیاری از جاذبه های گردشگری و تاریخی است. شهر سیده در واقع یک منطقه ی بندری به حساب می آید که سابقه ای باستانی و تاریخی دارد. 
در این شهر سواحل ماسه ای فراوان، آثار تاریخی و باستانی، امکانات گردشگری مختلف وجود دارد.که یکی از  معروف ترین جاذبه هایی که در این شهر قرار گرفته است، تالار آتنا است. 
از جمله جاذبه های دیدنی و جالبی که در این شهر وجود دارد می توانیم به تئاتر سیده، ساحل شرقی، موزه ی سیده، شهر سلوکیا، مجموعه ی استیت آگورا، شهر سلگ، آبشار ماناوگات، غارهای دودنسیک، پارک کوپرولو کانیون و تالار آپولو اشاره کرد.

گردشگری آنتالیا

آبشار ماناوگات 

آبشارهای ماناوگات یکی دیگراز جاذبه های گردشگری شهرآنتالیا است. که از جنوب کوه های طرس جاری می شود و به دریای مدیترانه می ریزد. 
این آبشار در فاصله ی ۴ کیلومتری ماگناوات قرار گرفته است. اکثرا توریست ها و گردشگرانی که به این منطقه پا می گذارند.
 حتما با استفاده از کشتی و قایق های مسافرتی در این رودخانه و در حاشیه ی شهر سیده به گشت و گذار می پردازند. 
از جمله ی عواملی که باعث جذابیت این آبشارها شده است، رستوران های محلی بسیار زیبا و باغ های متعدد چایی است.

گردشگری آنتالیا

پارک ملی کاراتپه آنتالیا

پارک ملی کاراتپه  یکی از جاذبه های طبیعی و بسیار دیدنی در آنتالیا است . در این پارک ملی، تخته سنگ های بسیار بزرگ و حکاکی شده ای به خط باستانی وجود دارد که یکی از مهم ترین بازمانده های تمدن قدیمی و اصیل در کشور ترکیه می باشد. 
بازمانده هایی از محل اقامت یکی از پادشاهان معروف باستانی به نام آسیتاوادا، کتیبه های باستانی از از اقوام فنیقی و هیتی در این پارک ملی یکی از اتفاقات جالبی است که در آن افتاده است. 
این پارک در زمانی که جنگ های صلیبی هنوز جریان داشت، یکی از مناطقی بوده است که در آن گروه های جنگی با یکدیگر به نبرد می پرداخته اند. 
اگر به بازدید از این پارک پرداختید بی شک از تندیس ها و مجسمه هایی که دارای شمایل حیواناتی چون گاو و شیر و یا حتی پیکره ی انسانی بازدید نمایید. البته لازم به ذکر است که این مسجمه ها در گذر زمان دچار آسیب هایی شده اند و در حال حاضر تنها قسمت هایی از آن باقی مانده است. در این پارک، قلعه ای به نام تپراک کاله وجود داشته است که حتی ارتش های اروپایی هم از آن استفاده می کرده اند.

گردشگری آنتالیا

تورهای کروز آنتالیا 

تور کشتی های کروز یکی از بهترین و جالب ترین تفریحات در آنتالیا است. درباره ی این جاذبه های گردشگری آنتالیا باید این نکته را بدانید که بر خلاف تصور عموم، قیمت تورهای کروز سواری بسیار ارزان است و شامل خدمات و تفریحات بسیار می گردد.
 این تورها  بر روی آب های مدیترانه است و دارای برنامه های تفریحی مختلف و فراوانی است. توقف و شنا در دریا، صرف ناهار در عرشه ی کشتی، بازدید از جاذبه های اطراف و بسیاری از فعالیت های تفریحی دیگر در تورهای کروز آنتالیا برای گردشگران است.

ساحل زیبای کنییالتی آنتالیا

کنییالتی یکی از معروف ترین سواحل موجود در آنتالیا  است که در بین کوه های بیدگلرالی و صخره ها قرار گرفته است. زیبایی این ساحل به این خاطر است که در آن کوه های بسیار بلند و سر سبز در آن سوی ساحل قرار گرفته است. در واقع راه شنی این ساحل بین درختان سر سبز و دریای مدیترانه قرار گرفته است. در این ساحل می توانید از امکانات مختلف و کافه رستوران های ساحلی متنوعی استفاده نمایید.

ساحل زیبای پاترا آنتالیا

یکی دیگر از سواحل زیبای آنتالیا ساحل پاترا است که به مرکز شهر نزدیک است .این ساحل دارای آبی به رنگ آبی تیره است که در کنار ۱۸ کیلومتر شن و ماسه ی ساحلی به رنگ سفید قرار گرفته است. درساحل پاترا منطقه ای حفاظت شده برای لاک پشت های نایاب که هر سال برای تخم گذرای به آن سفر می کنند، تعیین شده که در حال حاضر نیز مورد حفاظت قرار گرفته است.

گردشگری آنتالیا

ساحل فاسلیس انتالیا

یکی از پر طرفدارترین سواحل آنتالیا، ساحل فاسلیس است. این ساحل که آبش به رنگ فیروزه ای است، از جمله سواحل بسیار زیبای آنتالیا می باشد. این ساحل در شمال منطقه ی الیمپسن قرار گرفته است و در شهر آن هنوز هم آثاری از حضور رومیان و یونانیان باقی مانده است.

گردشگری آنتالیا

ساحل کمرانتالیا

این ساحل در منطقه ای در غرب مرکز این استان قرار گرفته است. ساحل کمر از ۲ بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است. درباره ی ساحل کمر باید نکات جالبی را به شما بگوییم. اولا این که این ساحل به عنوان پاک ترین ساحل آنتالیا شناخته شده است و چون این عنوان را از سوی اتحادیه ی اروپا دریافت کرده است، پرچم آبی که دقیقا به همین معنا است را از سوی این اتحادیه دریافت کرده است. و دومین نکته هم این است که به تماشا نشستن غروب های آفتاب در این منطقه یکی از کارهای معروف است.

گردشگری آنتالیا

ساحل بلک انتالیا

ساحل بلک  یکی از سواحل مجلل و لوکس درآنتالیا است. که آب آن بسیار شفاف و زلال و امکانات گردشگری آن بسیار زیاد است. طول این ساحل ۱۶ متر است و امروزه به یکی از پرطرفدارترین سواحل آنتالیا تبدیل شده است. در این ساحل می توانید به فعالیت های ورزشی همچون فوتبال، گلف و تنیس بپردازید. در این ساحل می تواید از پارک های مخصوص کودکان نیز استفاده کنید. 

گردشگری آنتالیا

حمام رومی ها در انتالیا

یکی از معروف ترین  جاذبه های آنتالیا بدون شک حمام رومی هاست .که دارای محوطه ای بسیار زیبا بخش است که با این که امروزه از آن به عنوان یک موزه استفاده می شود اما، فضایی بسیار آرام دارد. در واقع حمام رومی ها در قسمت شرقی سیده قرار گرفته است. این حمام یا بهتر بگوییم که بگوییم موزه، یکی از بهترین مجموعه هایی است که در آن آثار تاریخی و باستانی در ترکیه به نمایش گذاشته شده است. این حمام تاریخی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است که بازدید از آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

گردشگری آنتالیا

مسجد تاریخی مراد پاشا 

در بیرون از محوطه ی کاخ ها و در خیابانی به نام کاظم اوز آلپ در آنتالیا، مسجدی متعلق به دوران عثمانیان وجود دارد که در سال ۱۵۷۰ میلادی ساخته شده و امروزه به عنوان یکی از زیباترین مسجدهای سبک عثمانیان و ترکان سلجوقی است که امروزه هنوز هم وجود دارد و سرپا است. معماری و طراحی این مسجد شامل ۳ گنبد است که سنگ های تزئین شده ی رنگی دارد.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط