Header-inner
جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

19 20-مهر-1399
جاذبه ها گردشگری کوش آداسی
جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای ترکیه و به معنی جزیره پرنده است، این شهر در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه  قرار دارد . بندر کوش آداسی به دلیل نزدیکی با جزیره یونانی ساموس یکی از بنادر مهم منطقه بوده و دارای جذابیتهای توریستی زیادی است. با ارشیا گشت همراه باشید تا این جاذبه های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم.

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

شهر کوش‌آداسی جاهای دیدنی زیادی دارد. این شهر به سواحل شنی و صخره‌ای معروف است.و یکی از پرطرفدارترین سواحل برای انواع ورزش‌های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب  است. همچنین می توانید در کوش آداسی از بناهای تاریخی، سواحل زیبا ، جنگل‌های کاج گل‌های کاغذی رنگارنگ و دریای آرام و خیابان‌های گل ‌کاری‌شده دیدن کنید.
آب وهوای کوش آداسی به دلیل واقع شدن در امتداد سواحل غربی از آب و هوای مدیترانه ای با زمستان هایی معتدل و تابستان های داغ و طولانی برخوردار است. 

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

مسجد عیسی بیگ

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی یکی از نمونه های ظریف معماری سلجوقی است که در نزدیکی شهر افسوس و کلیسای سنت جان قرار دارد.
این مسجد توسط معمار برجسته علی مسعیمیش دیمیسشلیگوگل بین سالهای 1374 و تا 1375 ساخته شده است و تا حدودی معماری دوره عثمانی در آن دیده می شود.

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

این کاروانسرا از جاذبه های توریستی مهم  کوش آداسی به حساب می آید. که در نزدیکی بلوار آتاتورک و اسکله قرار دارد و به دستور صدر اعظم محمد پاشا در قرن 17 ساخته شده است و همچنین مسجدی نیز در این بنا قرار دارد. 
معماری زیبای دوره عثمانی به وضوح در این بنا دیده میشود .جالب است بدانید دردیواره های بیرونی کاروانسرا سوراخ های توپی وجود دارد که به دلیل دفاع از شهر در مقابل دزدان دریایی ساخته شدند .
فضای داخلی کاروانسرا نوعی فضای عرفانی است و حیاط بزرگ آن نیز به سبک معماری عثمانی طراحی شده است.26 اتاق 55 اتاق خواب 1 مجموعه با تمامی امکانات و اینترنت امکان اقامت در این کاروانسرا را برای مسافران به وجود آورده است. همچنین رستوران کاروانسرا در فضایی باز واقع شده است که می توانید برای صرف وعده های غذاییتان به انجا بروید.

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

غار سیرتلائینی 

یکی دیگر از جاذبه های شهر کوش آداسی  غار سیر تلائینی است . که در شهرستان کاراجاسو در میان روستاهای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک قرار دارد که از طریق هر دو روستا می توان به این غار دسترسی داشت، این غار ۳۴۸ متر طول دارد که سالن اصلی آن ۱۴۷ متر می باشد. یکی از عمیق ترین نقاط آن نیز حدود ۳۲ متر دارد. جالب است که بدانید این غار از ابتدا خشک بوده و هیچ گونه آبی در آن وجود ندارد.

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

غار کاراجا کوش آداسی 

یکی دیگر از غارهای دیدنی در کوش آداسی غار کاراجا است که در دوران باستان مکانی برای سکونت انسان های نخستین بوده است و اکنون نیز این غار سالانه میزبان هزاران توریست می باشد .
 در غار کاراجا رودخانه ای وجود ندارد ولی قطرات آب از میان شکافهای سقف میچکد که انواع سنگ قطرهای زیبا را تشکیل داده است.همچنین در داخل غار استخرهای تراوتن و چند حوضچه کوچک وجود دارد.

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

خانه ویرجین ماری کوش آداسی

خانه ویرجین ماری در 9 کیلومتری شهر اِفِسوس و بالای کوه بول بول قرار دارد. این مکان مقدس از فضای پنهان شگفت انگیزی برخوردار می باشد. محلی که مریم مقدس این مکان دور را به زندگی در جاهای شلوغ ترجیح داده بود و روزهای آخرعمرش را در آن گذرانده بوده. او و سنت جان دراین منطقه به ترویج مسیحیت می پرداختند. این خانه نمونه  یک معماری رومی که از سنگ ساخته شده است. 
جالب است بدانید منبع آب شوری که در بیرون محوطه قرار دارد و خواص درمانی دارد از دیگر عجایب این مکان مقدس است.

جاذبه ها گردشگری کوش آداسی

شهر پریه کوش آداسی

شهر پریه نه  Priene در 40 کیلومتری جنوب کوش آداسی  قرار دارد که مربوط به دوران هلنیستی می باشد و دارای مناظر کوهستانی فوق العاده ای است. دوران پر شکوه و هیاهو این بندر باستانی در سال های 300 تا 45 پیش از میلاد بوده است. دورانی که لنگرگاه هایش پر از تکاپو و فعالیت های بازرگانی در آن  شهر برقرار بوده است. اما به تریج رسوب گذاری رودخانه میاندر باعث سقوط این شهر شده و تا قرن 2 پس از میلاد، شهر کاملاً خالی از سکنه شده بود. جاذبه اصلی این شهر معبد آتنا با طراحی کلاسیک یونانی اش می باشد که تئاتر 6500 نفری آن به خوبی حفظ شده است.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط