Header-inner
معرفی جاذبه های گردشگری یونان

معرفی جاذبه های گردشگری یونان

264 21-مهر-1399
معرفی جاذبه های گردشگری یونان
معرفی جاذبه های گردشگری یونان

یونان از کشورهای جنوب اروپا، در انتهای  شبه جزیره بالکان واقع شده است و خطوط ساحلی گسترده و جزایر زیبایی در دریای اژه و دریای مدیترانه دارد.و یکی از محبوب ترین کشورهای  توریستی در جهان است که جزو 20 کشور برتر توریستی جهان به شمار می رود. سواحل این کشور، آب و هوای تابستانی لذت بخش، شب های زیبا، مکان های تاریخی و طبیعی باعث توجه زیاد گردشگران به یونان شده است. با ارشیا گشت همراه باشید تا شما را با جاذبه های گردشگری این شهر معرفی کنیم.

گردشگری یونان

آکروپولیس آتن یونان

آکروپلیس یکی از شناخته شده ترین مکان های تاریخی در جهان است و همچنان یک بنای نمادین برای دستاوردهای تمدن یونان باستان است. اکثر بناهای اکروپولیس در قرن پنجم قبل از میلاد و عصر طلایی یونان ساخته شده اند و در دوره های مختلف توسعه پیدا کردند. اکوپولیس شامل چند بنای تاریخی یونان، از جمله پارتنون، ارخه ایون، پروپیلایا و معبد آتنا نایک است. این آثار برجسته در زمان تهاجم، تسخیر و جنگ های زیادی پشت سر گذاشته است و یکی از بزرگترین مقصد های تاریخی در جهان است.
 اکنون این شهر یکی از محبوب ترین مکان های تاریخی یونان است که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید آن به یونان سفر می کنند. موزه آکروپلیس که اخیرا در آن قرار گرفته است، شامل مجموعه ای شگفت انگیز از آثار تاریخی عتیقه های آکروپلیس است.

گردشگری یونان

قلعه میسترس یونان

این قلعه در بالای تپه در شهر اسپارت قرار دارد. در حدود سال 1249 توسط ویلیام دوم  شاهزاده آخایا ساخته شد.
این قلعه اکنون یک مکان مهم باستان شناسی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در طول زمان خود به عنوان یک شهر فعال، بسیاری از کلیساها، کاخ ها، خانه ها و سازه های دیگر، از جمله قلعه معروف آن بعنوان یکی از بهترین معماری های زمان خود شناخته می شود و شامل مجموعه ایی از کلیساها و صومعه هاست که در یک منظره طبیعی زیبا واقع شده است.

گردشگری یونان

شهر تاریخی  میسینا 

این شهر یکی از مکان های تاریخی یونان است که در سال 1600 تا 1100 قبل از میلاد به عنوان یکی از تمدن های یونان شناخته می شد .
این شهر از سنگ ساخته شده  که در دوران اوج خود، یکی از مهمترین شهرهای یونان باستان بود و با چندین اثر مهم فرهنگی، از جمله ادیسه و ایلیاد ارتباط دارد. 
این شهرشامل چندین مکان باستانی از جمله دروازه شیر و دروازه شمالی است که دیوار های آن تا 18 متر طول و 6 متر ضخامت دارد. چند خانه دیگر نیز در میسنا دیده می شود، همراه با انبار و برخی از اتاق های نگهبانی. از بنا های مهم دیگر میسینا شامل کاخ های تراسیتی است که در قرن دوازدهم بنا نهاده شده است، بناهای مذهبی که شامل چندین زیارتگاه و معابد و قبر است که در طول تاریخ در شهر میسینا ساخته شده است و اکنون آن را به یکی از مکان های تاریخی پربازدید تبدیل کرده است.

گردشگری یونان

کاخ مجلل  گرند مستر یونان

این کاخ اقامتگاه شوالیه های سنت جان بوده است که در قرن 14 میلادی ساخته شده است. این کاخ  مجلل شامل مجموعه ایی از زره ها و سلاح های قرون وسطی است. امروزه این قلعه قرون وسطایی به عنوان موزه آثار دوره  مسیحی است. این بخشی از میراث جهانی یونسکو شهر قرون وسطی رودز است.

گردشگری یونان

معابد شگفت انگیز متورا

یک مجموعه شگفت انگیز از صومعه ها که در بالای کوهستان در یونان ساخته شده اند. گفته می شود که این صومعه ها ابتدا توسط راهبان در قرن یازدهم ساخته شده است و در قرن 14 و 15 و 16 صومعه های زیاد به این مکان اضافه شده است. مهمترین معبد این مکان صومعه مقدس بزرگ است که در قرن 14 میلادی ساخته شده و اکنون به موزه تبدیل شده است.

گردشگری یونان 

جزیره زیبای سانتورینی

جزیره سانتورینی یکی از پربازدیدترین جزیره در شهر یونان است. این جزیره زیبا دارای سواحلی زیبا، مناظر دیدنی، شهرهای باستانی، رستوران های شگفت انگیز، برخی از بهترین نوشیدنی های جهان و آتشفشان فعال است. 
در داستان های اساطیری گفته می شود که جزیره سانتورینی در گذشته همان شهر گمشده آتلانتیس بوده است. با سفر به جزیره سانتورینی میتوانید از منظره های آتشفشانی، انواع غذاهای مخصوص جزیره و قایق سواری در آب های جزیره و لذت بردن سواحل رنگارنگ جزیره، یک تجربه فوق العاده از سفر خود داشته باشید.

گردشگری یونان

جزیره میکونوس یونان

این جزیره یکی از مقاصد توریستی پرطرفدار در یونان است که به شب های زیبا و سواحل زرق و برق دار معروف است. میکونوس در شمال مجموعه جزایر سیکادس و تقریبا در مرکز دریای اژه واقع شده است. مقصد زیبا برای تعطیلات برای همه سنین و ترجیحات، مخصوصا برای جوانان است. در تابستان قایق ها و کشتی های تفریحی زیادی به این جزیره می آیند و امکان اقامت در قایق و لذت بردن از سواحل خارق العاده و تماشای غروب خورشید در دریا را فراهم می کنند.

گردشگری یونان

جزیره  کوچک تولیس یونان

تولیس یک جزیره کوچک و آرام در مجموعه جزایر دودکانس است که با فضاهای طبیعی و کوهستانی همراه با سواحل زیبا یک ترکیب شگفت انگیز از زیبایی های طبیعی را در معرض دید می گذارد. آرامش و زیبایی این جزیره به حدی است که بسیاری از شاعران و نقاش ها را به این جزیره می کشاند و الهام بخش خلق اثرات هنری آنها می شود.گیاهان و گل های مختلف کوهستانی و در عین حال سرسبز، بلند، تپه ها و دره ها با چشمه های روان و عطر گلها که در هوا می پیچد. پناهگاه برای گونه های پرنده نادر که یک پارک زیست محیطی حفاظت شده که پناهگاه برای گونه های پرنده نادر است نیز در این جزیره وجود دارد.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط