Header-inner
معرفی شهرهای توریستی یونان

معرفی شهرهای توریستی یونان

218 22-مهر-1399
معرفی شهرهای توریستی یونان
معرفی شهرهای توریستی یونان

یکی از دلایل شهرت و توریستی بودن یونان به دلیل آن است که این کشور باستانی و زیبا محل پیوند سه قاره آسیا ، اروپا و آفریقا است و امپراتوری های زیادی از جمله امپراتوری بیزانس و همچنین عثمانی ها در این کشور حکومت کرده اند ، تاریخ کشور یونان بسیار پر فراز و نشیب است و اتفاقات بسیاری را از سر گذرانده است و به همین دلیل دارای جاذبه های گردشگری تاریخی بسیار زیادی است. با ارشیا گشت همراه باشید ما در این بخش قصد داریم مهم ترین شهرهای یونان را به شما معرفی کنیم.

معرفی شهرهای توریستی یونان

شهرهای زیبای یونان نیز از مقاصد توریستی این کشور است. بعضی از شهرها از جنبه های تاریخی یونان باستان و برخی دیگر از لحاظ زیبایی و منظره های آن جذابیت دارند. برخی از مهم ترین شهرهای توریتی یونان در ادامه معرفی می شوند.

Greek cities

شهرآتن بزرگ ترین شهر یونان

آتن بزرگترین شهر یونان و مهد تمدن غرب و پایتخت این کشور است و یکی از باستانی ترین شهرهای جهان است و شهر تاریخ و فرنگ و اسطوره است. این شهر زیبا و باستانی زادگاه بسیاری از فیلسوف های مشهور بوده و  هر روز هزاران گردشگر به آن وارد می شوند و از بهترین جاذبه های گردشگری یونان در این شهر دیدن می کنند .
علاوه بر آن ویژگی ها و زیبایی های یک شهر مدرن را نیز دارد. مهم ترین اثر آتن بنای اکروپلیس است و بعد از آن شهر تاریخی آگورا که مرکز باستانی فرهنگ و تجارت بوده است و بازدید کنندگان را به شگفت می آورد. آتن در شب منظره بسیار زیبایی دارد ترکیبی از آثار باستانی، آب و هوای مدیترانه ای و رستوران ها و کافه های فراوان آتن را به مقصدی برای شاد شدن تبدیل کرده است.

گردشگری یونان

شهرتسالونیکی 

تسالونیکی یکی از جذاب ترین شهر ها و گوهر پنهان یونان است و مرکز جشن ها و فعالیت های هنری و فرهنگی است. برخی از دیدنی های شهر تسالونیکی عبارتند از: موزه فرهنگ بیزانس، جایی که شما می توانید یک مجموعه بی شمار از گنجینه های بیزانس، از جمله جواهرات، گلدان و سایر آثار هنری را ببینید.همچنین قله گلاریوس از آثار تاریخی این شهر مربوط به سال 303 میلادی از مکان های زیبای این شهر برای بازدید است.

شهر های یونان

شهرتاریخی رودس یونان

شهر رودس، شهری با تاریخ بزرگ و ترکیبی از سبک های مختلف معماری و فرهنگ های مختلف یک مجموعه تاریخی فرهنگی ایجاد کرده است. شهر قدیمی با کوره های سنگی و معماری قرون وسطایی و ویژگی های مختلف ، تقریبا یک فضای ایتالیایی را جایگزین نوع یونانی می کند. بافت جدید شهر بسیار مدرن تر است و با کافه ها و منظره های زیبا تزئین شده است. یکی از چیزهایی که در مورد شهر رودس دوست خواهید داشت ترکیب منحصر به فرد آن از فرهنگ ها، سبک های  قدیمی با جدید است. این شهر رنگارنگ، جذاب و فوق العاده برای بازدید است.

Greek cities

شهر پاتراس یونان

شهر پاتراس یکی از بزرگترین و یکی از مهم ترین شهرهای یونان است .که در قله کوه پناهایکون واقع شده و جمعیتی در حدود 261 هزار نفر دارد ، شهر پاتراس یکی از مرکز تجاری مهم در یونان است و بندر آن در حقیقت نقطه تجاری و ارتباطی میان ایتالیا و اروپای غربی می باشد ، خدمات عمومی ، صنعت مالی ، تدارکات و تجارت اقتصاد این شهر زیبا را به وجود آورده اند و تشکیل می دهند . جالب است بدانید که این شهر در سال 2006 ، با توجه به فرهنگ بومی آن ، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شد.
 از دیگر حوزه های اقتصاد در این شهر می توان به تحصیلات عالی ، ساخت و ساز و املاک ، گردشگری و تولید اشاره کرد .

شهر پیرائوس در یونان

یکی دیگر از شهر های بزرگ یونان شهر پیرائوس است. که در حدود 170 هزار نفر جمعیت دارد ، این شهر زیبا واقع در خلیج سارانیک است و جالب است بدانید که این شهر یکی بزرگ ترین بنادر یونان است و در خدمات مسافربری اروپا بسیار نقش مهمی دارد و جالب تر این که این شهر سومین مرکز بزرگ در کل جهان محسوب می شود.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط