Header-inner
معرفی ساحل بریس چابهار

معرفی ساحل بریس چابهار

20 24-مهر-1399
معرفی ساحل بریس چابهار
معرفی ساحل بریس چابهار

چابهار در استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران قرار دارد. این بندر و اسکله صیادی ،منطقه بریس با ارتفاع 10 متر از سطح دریا، و حداقل عمق آن 4 متر است و محل صید انواع ماهی و شاه‌میگو میباشد. و جاذبه‌ای جالب به لحاظ لنگر انداختن لنج‌ها و کشتی‌هاست‌. در همین کرانه،سواحل شگرفی وجود دارد و آن ساحل ماسه‌ای خرچنگ‌هاست. اگر دوست دارید با ساحل بریس بیشتر آشنا شوید با ارشیا گشت همراه باشید تا این مکان را به شما معرفی کنیم.

ساحل بریس

ساحل بریس

در 60 کیلومتری شرق چابهار، بندری ‏زیبا به نام بریس، در امتداد دریای عمان به چشم‌ می‌خورد. این ساحل بندری در روستای بریس قرار ‏گرفته، که آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. آسمان آبی، پرندگان دریایی این نزدیک ترین بندر ایرانی به ‏اقیانوس هند را جذاب تر ساخته است. شمال روستای بریس را کوههای بلند مریخی در برگرفته اند و غرب ‏آن به دریای عمان ختم می شود.

ساحل بریس

دیدنی های ساحل بریس

در جای‌جای این ساحل زیبا می‌تواند جلوه جمال خداوند را تماشا کنید. در این ساحل می توانید برفراز صخره‌ها نشسته و از تماشای جنب‌ وجوش صیادان و رفت ‌وآمد قایق‌های صیادی لذت ببرید یا اینکه ساعت‌ها گوش خود را به صدای طنین‌انداز دریا و مرغان دریایی بسپارید. بعد از آن نیز می‌توانید به تماشای پدیده‌ای شگفت‌انگیز به نام آب‌فشان نشسته و از تماشای این پدیده طبیعی که نتیجه برخورد آب به صخره و عبور آب از سوراخی که حاصل فرسایش زمین و ایجاد آن از روی صخره تاعمق دریا است، لذت ببرید. ارتفاع آب‌فشان‌های این منطقه در فصل بادهای موسمی تا 20 متر نیز می‌رسد و واقعا تماشایی و حیرت‌انگیز است.

ساحل بریس چابهار

بعد از همه این‌ها نوبت به زیباترین و معروف‌ترین دیدنی ساحل بریس یعنی صحنه خیال‌انگیز غروب آن می‌رسد. هر کدام از مواردی که به آن‌ها اشاره شد تماشایی و در نوع خود بی‌نظیراند، اما غروب آفتاب در این منطقه واقعا خاطره‌انگیز و تماشایی است. 

زیبایی های ساحل بریس

دیدنی‌های طبیعی و به‌ظاهر ساده ساحل بریس آنقدر تماشایی هستند که کمتر کسی دلش می‌آید به این منطقه سفر کرده و تصاویری از آن به یادگار همراه خود نبرد، به‌خصوص در زمان غروب خورشید

بهترین زمان سفر 

بهترین زمان سفر به ساحل بریس اوایل فصل بهار و آخر تابستان است. در این زمان هوا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد، از طرفی طوفان‌های استوایی که از اواسط خردادماه شروع شده و تا آخر مردادماه ادامه دارد. البته زمستان نیز زمان خوبی برای سفر به این منطقه است، اما چون دمای هوا به حدود 15 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، فرصت آبتنی و استفاده از ساحل را نخواهید داشت.

توصیه‌های مهم در سفر به ساحل بریس

همان‌طور که کمی قبل‌تر به این موضوع اشاره کردیم، ساحل بریس از نظر امکانات ضعیف است. امکانات ساحل بریس به فروشگاه و سرویس بهداشتی در اسکله خلاصه می‌شود. بنابراین بهتر است وقتی به این ساحل سفر می‌کنید، تجهیزات و موادغذایی لازم را نیز همراه خود ببرید.

به‌هیچ‌وجه خیلی نزدیک حفره آب‌فشان‌ها نایستید، چون آب به شکل ناگهانی از این حفره به بیرون پرتاب شده و به‌خاطر فشار زیادی که دارد، ممکن است باعث آسیب رساندن به شما شود.

معمولا زیر صخره‌ها خالی هستند، بنابراین برای عکاسی یا تماشای زیبایی‌های ساحل به لبه‌ صخره‌ها خیلی نزدیک نشوید.

برای استراحت و صرف غذا می‌توانید از امکانات روستای بریس استفاده کنید. فقط یادتان باشد برای اینکار باید از قبل هماهنگ کرده باشید، چون امکانات روستا خیلی محدود است.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط